Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ustawa refundacyjna. Jak zagłosują posłowie?

0
Podziel się:

Zdaniem ministra, ustawa po poprawkach spełnia oczekiwania zainteresowanych środowisk.

Ustawa refundacyjna. Jak zagłosują posłowie?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETAkgth

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu posłowie mają głosować na nowelizacją ustawy refundacyjnej. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz ma nadzieję, że zostanie ona przyjęta, bo spełnia oczekiwania zainteresowanych środowisk.

Zdaniem ministra ustawa spełnia także oczekiwania aptekarzy, którzy nadal intensywnie protestują. - _ Ruszamy do głosowań, mam nadzieję, że skończy się to przyjęciem nowelizacji, która w mojej ocenie spełnia warunki wszystkich środowisk. Posłowie zgłosili poprawki, dotyczące aptekarzy, mówiące o abolicji oraz możliwości odwołania, czyli właściwie spełniają to, czego oczekiwali aptekarze _ - podkreśla poseł.

POSŁUCHAJ CO POWIEDZIAŁ BARTOSZ ARŁUKOWICZ:

Kluby PiS, SLD i Solidarnej Polski uzależniają głosowanie za projektem nowelizacji od poparcia przez koalicję wniosków mniejszości, które przewidują niekaranie aptekarzy w przypadku realizacji niewłaściwie wypisanej recepty. Natomiast Ruch Palikota zapowiedział głosowanie przeciwko projektowi, a PSL - jego poparcie.

bETAkgtj

Sejmowa komisja zdrowia przyjęła w nocy poprawki do nowelizacji ustawy refundacyjnej. Zakładają one wprowadzenie procedury odwoławczej dla aptek po kontroli NFZ oraz abolicję dla lekarzy i aptekarzy, którzy zrealizowali nieprawidłowo wypisane przez lekarzy recepty. Umorzone mają też być rozpoczęte w tej sprawie postępowania. Tylko dwie pierwsze poprawki spotkały się z akceptacją Naczelnej Rady Lekarskiej.

Czytaj więcej o refundacji leków
Nie mogą sprzedać tych leków. Dlaczego? W wielu przypadkach aptekarze nie mają możliwości wydania pacjentowi tańszego odpowiednika leku.
Oni znaleźli sposób na leki refundowane W Anglii system refundacji jest prostszy niż ten obowiązujący w Polsce.
Farmaceuci oburzeni. Apelują do lekarzy Alina Fornal z Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie krytykuje Rzecznika Praw Pacjenta za wypowiedź o ludzkich farmaceutach.
bETAkgtK
KOMENTARZE
(0)