Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włosi nie skąpią pieniędzy. Szczególnie na najmłodszych

4
Podziel się:

Na roczne utrzymanie jednego dziecka we Włoszech wydaje się osiem tysięcy trzysta euro. Poinformowano o tym podczas festiwalu rodziny, zorganizowanego w Trydencie na północy kraju przez stowarzyszenie rodzin wielodzietnych, które zamówiło specjalny raport na ten temat.

Włosi nie skąpią pieniędzy. Szczególnie na najmłodszych
(Mychele Daniau)

W kosztach utrzymania dziecka uwzględniono wydatki na jedzenie, odzież, wodę, światło i gaz, komunikację, zajęcia pozaszkolne oraz wynajem i utrzymanie mieszkania. Jedna pensja wystarcza rodzinie wielodzietnej na przeżycie szesnastu dni w miesiącu.

Rodzin z co najmniej trójką dzieci jest tu 730 tysięcy, z czwórką prawie 130 tysięcy. Na pomoc ze strony państwa lub władz komunalnych liczyć mogą rodziny o najniższych dochodach. Na każde dziecko w wieku od zera do trzech lat - urodzone bądź adoptowane - otrzymuje się prawie tysiąc euro rocznie, pod warunkiem, że roczny dochód nie przekracza dwudziestu pięciu tysięcy.

Rodziny uznane za wielodzietne, ponieważ mają co najmniej czworo dzieci, mogą liczyć na pomoc pod warunkiem, że ich roczny dochód wynosi zaledwie osiem i pół tysiąca euro.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Jan
7 lat temu
Ludzie tak trudno wam zrozumiec ze panstwo przy tak niskiej demografi chyli sie ku upadkowi w przydzlosci Na ulicach beda widoczni tylko emeryci .Nie chcesz miec dzieci ok To nie zaluj tym co maja bo Te dzieci beda pracowac na twoja emeryture sluzbe zdrowia wojsko policje i tp
microszkop
7 lat temu
A u nasz biedacy sponsorują dziecioróbów bez względu na poziom zamożności. Od stycznia wszyscy równo dostaną po tyłkach za brak rozsądku przy urnach. Mam nadzieję że GUS i Policja poda statystyki o samobójstwach, wszczętych sprawach komorniczych itp. Zmienili Polacy klePtOmanów na pisobałwanów.
rencista utrz...
7 lat temu
"wlosi nie skapia na dzieci..." tzn. panstwo srodki publiczne . Przeciez to bankrut tuz za Grecja w kolejce do upadku ! Mamy z nich brac przyklad?! Rosja teez nie skapi na dzieci , ale ma tylko 11 % dlugu wewnetrznego , podczas gdy Wlochy juz 135 % PKB dlugu ZAGRANICZNEGO ! A polska teez nie skapi na dzieci nawet najbogatszych chociaz jej nie stac na emerytury i renty !
az
7 lat temu
we włoszech każde dziecko otrzymuje 130 euro rodzinnego nawet pierwsze z dochodami rzodziców do 3000 tyś euro kwota wolna od opdatku 8800 euro na osobę , szydło z worka powinno się doszkolić zamiast chodzić na mszę do rana do wieczora