Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
knf
04.07.2018 11:49

Uważaj na te firmy. KNF wpisał je na listę ostrzeżeń

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że na listę ostrzeżeń publicznych wpisane zostały w środę 4 lipca dwa nowe podmioty. KNF wpisuje na nią podmioty, w sprawie których składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA)
Chodzi o Philson Spółdzielnię Inwestycyjną oraz HossaFX

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że na listę ostrzeżeń publicznych wpisane zostały w środę 4 lipca dwa nowe podmioty. KNF wpisuje na nią firmy, w sprawie których składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Wpisane na listę ostrzeżeń zostały: Philson Spółdzielnia Inwestycyjna z siedzibą w Szczecinie oraz HossaFX (działający z wykorzystaniem strony internetowej hossafx.com).

Podstawą umieszczenia na liście Philson Spółdzielnia Inwestycyjna jest zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 287 ustawy o funduszach inwestycyjnych (prowadzenie działalności inwestycyjnej bez zezwolenia).

HossaFX mogła naruszyć art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 i 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia).

Klienci GetBacku mogą zgłaszać się do Rzecznika Finansowego

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Z pełna listą można zapoznać się na stronie Komisji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2018

waldekOstrzegam was wszystkich!!!! pan xxx kradnie na plaży i w hotelach- nie dajcie sie okraść. Tak właśnie działa KNF. Qrwa, przecież należny natychmiast … Czytaj całość

04-07-2018

ludwik van thorn und helensteina ciemny lud i tak tam kupi

04-07-2018

Janakomisja nadzoru finansowego sie wezmie za Getin Bank tam są dopiero przekrety i co kolesie nie wiedzą

Rozwiń komentarze (6)