Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
28.06.2018 11:40

Vabun zadebiutował na giełdzie. Majdan w dwie godziny zarobił 2 mln zł

Spektakularne wejście na rynek New Connect Giełdy Papierów Wartościowych. Vabun SA, której współzałożycielem i prezesem jest znany piłkarz i celebryta Radosław Majdan, weszła na giełdę i jej akcje poszybowały w górę. Spółka notuje 60 proc. wzrost na dzień dobry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TRICOLORS/EAST NEWS)
Radosław Majdan podczas debiutu spółki Vabun na giełdzie

60 proc. wzrostu na dzień dobry zanotowała spółka Vabun SA. Jej współzałożycielem i prezesem jest znany piłkarz i celebryta Radosław Majdan, weszła na giełdę i jej akcje poszybowały w górę.

Na 1,86 zł były na otwarciu wyceniane akcje spółki Radosława Majdana. Były, bo teraz cena sięga 3 złotych. To oznacza, że w dwie godziny zarobił 2 mln zł. Łącznie jego akcje są więc warte ponad 3 mln zł.

- Kończyła się moja kariera, jako sportowca. Pomyślałem, że rynek perfum może być dobrą okazją. Kolega mi odradzał. Powiedział, że jest tego tak dużo na rynku, że się nie przebijemy. Tym bardziej jest mi miło dziś debiutować na giełdzie – powiedział szef firmy Radosław Majdan.

- W latach 2018-2019 planujemy wyjście na Czechy, Anglię i Włochy. Wierzymy w dobre wejście na rynek włoski dzięki uczestnictwu w targach w Bolonii - dodał Majdan.

Spółka Vabun zajmuje się dystrybucją kosmetyków dla mężczyzn i kobiet sygnowanych marką "RM Vabun". Produkcja jest zlecana do trzech podmiotów zewnętrznych. Dystrybucja odbywa się przez nowoczesne sieci sprzedaży (w tym m.in. drogerie Hebe), hurtownie (w tym Nika i Drogerie Polskie) oraz sklep internetowy. Majdan ma ponad 49% głosów spółki.

Jest wyceniana na ponad 9 mln zł. Choć teraz cena z pewnością znacznie wzrośnie. Vabun jest 403. spółką notowaną na NewConnect oraz 8. debiutem na tym rynku w 2018 roku.

Zobacz także: Mocna reakcja GPW na wojnę celną. "Jesteśmy obszarem bardzo dużej spekulacji"

Vabun posiada dwóch głównych akcjonariuszy. Pierwszym jest jej współzałożyciel i prezes zarządu Radosław Majdan, który posiada 1,6 mln akcji imiennych uprzywilejowanych serii A. Drugim zaś firma, która pełniła rolę inwestora i anioła biznesu - notowana na rynku NewConnect spółka MBF Group. W jej posiadaniu jest łącznie blisko 2,5 mln akcji zwykłych na okaziciela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, majdan, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2018

ZQWMajdan nic nie zarobił. Zarobi dopiero wtedy, gdy sprzeda wszystkie posiadane przez siebie akcje po tak wysokim kursie.

28-06-2018

Elaza rok akcje po 1 grosz i ogłoszenie upadłości do tego czasu naciągną ilu się da

28-06-2018

hahakto kupuje perfumy u tego pajaca??? jakie lamusy omg

Rozwiń komentarze (101)