Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gdzie podziało się 250 mld zł? "Polakom należy się wyjaśnienie"

1482
Podziel się:

Za te pieniądze mogłoby powstać 20 tys. km dróg ekspresowych.

Gdzie podziało się 250 mld zł? "Polakom należy się wyjaśnienie"
(RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER)
bESgNqCt

Wyłudzenia VAT pozbawiły nasze państwo około 200-250 mld zł. "Polakom należy się wyjaśnienie" - powiedział w poniedziałek wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że jest za powołaniem sejmowej komisji śledczej, która zbada te wyłudzenia.

Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki na antenie TV Trwam pytany o to, czy powinna zostać powołana sejmowa komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT-owski odparł: "jak najbardziej jestem za tym".

- Rozmawiałem o tym z prezesem Kaczyńskim, to jest coś, co naprawdę woła o pomstę do nieba - ocenił wicepremier.

bESgNqCv

- Obserwuję różnego rodzaju rozporządzenia wcześniejszych władz skarbowych. Można się zastanawiać, czy to jest tylko lenistwo i głupota, czy to jest coś więcej - mówił wiceszef rządu.

Morawiecki tłumaczył, że "nasze państwo zostało pozbawiane setek miliardów złotych".

- Myślę około 200 - 250 mld zł - dodał. Ocenił, że jego zdaniem to właśnie temu zagadnieniu powinna się przyjrzeć KE.

Zobacz także: Wyłudzili 60 mln zł:
bESgNqCB

- Uważam, że Polakom należy się to wyjaśnienie. Za te brakujące 200 mld to nie tylko byśmy mogli zrobić "5000+", przez jeden rok, zamiast "500+", ale moglibyśmy zbudować za to 20 tys. dróg ekspresowych" - wskazał. - To są gigantyczne środki, które zostały zdefraudowane - ocenił.

- To wielka sprawa wymagająca wyjaśnienia - podsumował wicepremier.

bESgNqCW
gospodarka
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1482)
As
4 lata temu
Dołączam do Twojej ciekawości i tak sobie myślę, że Kaczyński wiedział o tych nadużyciach, bo już w kampani mówił o tak dużych pieniądzach. Panie prezesie mam rację? Dlaczego pan nie zawiadomił prokuratury?
ciekawy
4 lata temu
Pan Morawiecki sobie "strzelił 250 mld" , a ja mówię 500 mld tez bez żadnego dowodu. Po drugie- dlaczego Pan Morawiecki takie informacje podaje w TV Trwam a nie w telewizji ogólnie dostępnej? Takie wypowiedzi przestają dlatego dziwić a zaczynają śmieszyć. A może dowiemy się ile milionów kosztowały " oprawy" smoleńskich marszów i przemówień oraz gdzie podziało się 5 mld zł wyprowadzonych ze SKOKÓW, komisja niepotrzebna?
marek
4 lata temu
Ja myślę ze to następny kit jaki sprzedaje PIS żeby pogrążyć PO . Co to za obliczenia 200-250 mld.zł to jest poważne, wrzutka dla ciemniaków którzy zaczną krzyczeć zabić ich bo ukradli. Pytam kto ukradł ,jakim wyrokiem został skazany.. Tak się będą wozić od komisji do komisji za nasze pieniądze.
bESgNqCX
mar
4 lata temu
Jaka to zasługa 500+ PIS powtarza jak mantra, nie dobrze mi się robi, wychowaliśmy troje dzieci bez takich zapomóg. Wiedziałam, że ja i mąż musimy na nich zarobić. Teraz dostają i dobrze. Tylko, że dzięki temu zadłużają kraj, ktoś będzie spłacał. Chyba, że Morawiecki pokryje z VAT-U-u.
mar
4 lata temu
Zamiast plakatów jakimi posługiwał się Morawiecki przez dwa lata, teraz obrał strategię w gotówce 250 mil zł, które uszczuplono Skarb Państwa. Sęk w tym, że kilkaset przedsiębiorców do dzisiaj nie otrzymuje zwrotu. Pic na wodę. Historyk ekonomistom nie ten zawód.
...
Następna strona