Notowania

Wyłudzenia podatku VAT. CBŚ: 18 osób zatrzymanych

CBŚP z Lublina zatrzymała kolejnych 18 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT. W sprawie tej jest już 61 podejrzanych. Grupa mogła wyłudzić ponad 124 mln zł podatku VAT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK)
Przestępczy proceder prowadzony był poprzez łańcuch firm założonych na tzw. słupy, w różnych częściach kraju.

O zatrzymaniach poinformowało w czwartek CBŚP. Lubelski zarząd Biura rozpracowuje tę zorganizowaną grupę przestępczą od roku. Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pretekstem do wyłudzania podatku VAT był dokumentowany za pomocą fałszywych faktur rzekomy wywóz za granicę towarów - paneli fotowoltaicznych i bejcy ognioodpornej - które wcześniej wielokrotnie były przedmiotem pozornych transakcji sprzedaży między różnymi firmami.

Przestępczy proceder prowadzony był poprzez łańcuch firm założonych na tzw. słupy, w różnych częściach kraju, na Słowacji i w Czechach. Wyłudzenia polegały na obrocie pustymi fakturami, wyłudzaniu kredytów bankowych i praniu pieniędzy. Funkcjonariusze wyliczyli, że skradziona kwota może wynosić nawet 124 mln zł. Grupa działała od października 2014 r. do grudnia 2016 r.

Zobacz także: „Wyłudzili 60 mln zł” Wśród zatrzymanych były poseł Twojego Ruchu i SLD

Funkcjonariusze CBŚP ustalili tożsamość kolejnych osób podejrzanych w tej sprawie. Zatrzymań dokonano jednocześnie w kilkunastu miejscach w 6 województwach.

Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustw i naruszeń kodeksu karno-skarbowego. Planowane jest zabezpieczenie na poczet przyszłych kar nieruchomości należącej do jednego z podejrzanych, wartej prawie 5 mln zł.

W sprawie do tej pory występuje 61 podejrzanych, w tym 43 członków zorganizowanej grupy przestępczej. 20 osób zostało tymczasowo aresztowanych. W sumie w tym śledztwie funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar majątek o wartości ponad 47 mln zł.

Tagi: wyłudzenia podatku vat, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2017

Markspotrzeba pieniędzy na socjal: emerytów, księży, 500+ (lep na urodzenie niewolników, którzy będą płacić 80% podatki)

05-10-2017

emryta POprzedni rzad POzwalal krasc,oszukiwac,ograbiac POLAKOW a rzadzacy krecili wlasne interesiki

05-10-2017

mario69WSZYSTKO OK - ALE ILE DO TEJ PORY ZAROBILI NA TYCH WAŁKACH CZYLI - VAT STARY JAK ŚWIAT - LUDZIE A MY SIĘ DZIWIMY SKĄD MAJĄ GNOJE KASĘ I TO WIELKĄ … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)