Notowania

Virgin Galactic chce wysłać ludzi w kosmos jeszcze w tym roku. "Osiągniemy ten cel jako pierwsi"

Spółka miliardera Richarda Bransona planuje zrealizować pierwszy załogowy lot w kosmos jeszcze przed Bożym Narodzeniem. - Zajęło nam to długich 14 lat - powiedział szef spółki w rozmowie z CNN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NASA/Patrick H. Corkery/CC 2.0)

- Bardzo chcielibyśmy udowodnić naszym krytykom, że się mylili i jestem umiarkowanie pewien, że osiągniemy nasz cel jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - powiedział Branson i zadeklarował, że chciałby być pierwszym pasażerem komercyjnego lotu.

Zanim jednak na pokład SpaceShip Two - samolotu przystosowanego do podróży kosmicznych - wejdą turyści, firma musi przeprowadzić serię lotów testowych. Branson ocenił je jako "niebezpieczne".

Do pierwszego komercyjnego lotu w kosmos Virgin Galactic przygotowuje się od 14 lat. Statek SpaceShip Two ma docelowo osiągnąć wysokość 80 kilometrów nad powierzchnią Ziemi i umożliwić pasażerom kilkuminutowe doświadczenie stanu nieważkości.

W lipcu statek przeszedł pozytywnie testy na niższych wysokościach. Jeśli przed świętami faktycznie osiągnie zakądaną wysokość, Virgin Galactic wyjdzie na prowadzenie w wyścigu o pierwszy komercyjny lot kosmiczny i wyprzedzi dwie inne firmy, prowadzone przez znanych miliarderów: SpaceX Elona Muska i Blue Origin Jeffa Bezosa.

Jak mówi właściciel Virgin Galactic, w rywalizacji pomiędzy trzema miliarderami nie chodzi o pierwszeństwo, ale o zapewnienie pasżerom bezpieczeństwa.

- Bezpieczeństwo to absolutnie najważniejsza kwestia, jeśli planujesz wysyłać ludzi w kosmos - podkreśla Branson. - Ani ja, ani Jeff, ani Elon nie ścigamy się, aby być tym pierwszym.

Choć jednocześnie, w rozmowie z CNN podkreślił, że jego firma osiągnie swój cel jako pierwsza.

Tagi: technologie, richard branson, virgin galactic, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2018

PrawdaJeszcze nikt do tej pory nie wylądował na księżycu To są bajki

02-12-2018

Ruski miotacz kamieniKsiężyc to makieta zrobiona przez Ruskich żeby nabić kapitalistów w butelkę. Księżyc nie istnieje gdyby istniał ruscy już by tam byli a na księżycu … Czytaj całość

02-12-2018

MatthewWyślemy ludzi, czy wrócą żywi, nie nasz problem. Ważne z będziemy pierwsi...

Rozwiń komentarze (8)