Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vistal Gdynia dostał ostatnią szansę. Sąd otworzył postępowanie sanacyjne

5
Podziel się:

Vistal Gdynia, który po wielu latach zysków popadł w tym roku w kłopoty, ma ostatnią szansę na ratunek. Sąd Rejonowy w Gdańsku postanowił otworzyć postępowanie sanacyjne.

Vistal po 20 latach zysków jest na skraju bankructwa. Decyzja sądu to ostatnia szansa
Vistal po 20 latach zysków jest na skraju bankructwa. Decyzja sądu to ostatnia szansa (Bartosz Wawryszuk)
bEUvBSLF

Vistal Gdynia, który po wielu latach zysków popadł w tym roku w kłopoty, ma ostatnią szansę na ratunek. Sąd Rejonowy w Gdańsku postanowił otworzyć postępowanie sanacyjne.

Postępowanie sanacyjne polega na przeprowadzeniu restrukturyzacji poprzez oddłużenie przedsiębiorstwa i wdrożenie działań sanacyjnych, czyli takich czynności prawnych i działań, które sprawią, że dłużnik odzyska zdolność wykonywania swoich zobowiązań. Trudno powiedzieć, czy to się uda akurat w przypadku Vistal Gdynia. Ostatnio przychodzą ze spółki tylko złe wiadomości.

bEUvBSLH

Sąd postanowił "wyznaczyć sędziego-komisarza w osobie Sędziego Sądu Rejonowego Gdańsk Północ w Gdańsku Jacka Werengowskiego. Odebrać zarząd własny dłużnikowi i wyznaczyć zarządcę w osobie Sławomira Bohdziewicza nr 256 licencji doradcy restrukturyzacyjnego" - napisano w komunikacie spółki.

Na początku października br. Vistal Gdynia złożył do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości. Wcześniej spółka złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Zobacz także: Zobacz: Jak powstał most wiszący Hardanger?

Od milionera do zera

Vistal Gdynia to budowlana firma z ponad 20-letnim stażem. Jest znana z realizacji specjalistycznych konstrukcji budowlanych. To Vistal przebudowywał jeden z poznańskich mostów nad Wartą, którego waga to 782 tony. Blisko 1600 ton ma konstrukcja dachu hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie, za którą także stoi gdańska firma.

bEUvBSLN

Wykonywane przez nią projekty wychodzą także poza granice kraju. Budowała m.in. zaporę wodną w Szwecji czy wieżę komunikacyjną na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Wśród dziesiątek podobnych projektów zamawiającymi byli kontrahenci z Finlandii, Norwegii, Holandii czy USA.

Vistal przeżywa ogromne problemy finansowe spowodowane przede wszystkim aktualizacją budżetów długoterminowych kontraktów. Okazało się, że zamiast zysków przynoszą straty. Wpływ na to mogły mieć dynamicznie rosnące ceny stali.

Więcej na temat problemów Vistalu Gdynia pisaliśmy w tekście: "Vistal Gdynia z ogromną stratą. 20-letnia historia polskiej spółki właśnie się kończy?".

bEUvBSMi
budownictwo
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
buhaha
4 lata temu
W tym państwie wszystkim rządzi polityka i przekręt !!! A winni zamiast za kratki, uważni są za bohaterów bo coś udało się im zniszczyć i wysłać ileś tam ludzi na bezrobocie !!! Mafijne państwo niewolników !!!
misiek
4 lata temu
Jeśli Rząd PiS i Szydło zamiast równomiernie utrzymywać infrastrukturę drogową, wyciągał kase na 500+ na poparcie dla rządu na TVP, na górników przepłacając za Polski węgiel. Za samolot dla siebie i wmawia że to Obronność kraju.
Michal
4 lata temu
Pbg też ma kłopoty ma oddać GDDKiA 170 ml kary tak PiS dba o kasę na 500 ±
bEUvBSMj
Polak
4 lata temu
A tu macie przykład jak PiS chcę niszczyć te miasta co nie są im przychylne to zagranie czysto polityczne
iksi
4 lata temu
A może zarząd za dużo sobie wypłacił