Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Volkswagen przyznał się do winy. Zapłaci za to w USA 2,8 mld dolarów kary

24
Podziel się

Volkswagen przyznał się do konspiracji i do utrudniania działań wymiaru sprawiedliwości w sprawie skandalu z emisją spalin. Po negocjacjach z prokuraturą niemiecki koncern zgodził się na wysoką karę finansową.

Volkswagen przyznał się do winy. Zapłaci za to w USA 2,8 mld dolarów kary
(VW)
bDoqeWuZ

Koncern Volkswagen zapłaci 2 miliardy 800 milionów dolarów kary za fałszowanie wyników testów emisji spalin w Stanach Zjednoczonych. Sędzia z Detroit zaakceptował formalne przyznanie się do winy przez niemiecki koncern motoryzacyjny.

Volkswagen przyznał się do konspiracji i do utrudniania działań wymiaru sprawiedliwości w sprawie skandalu z emisją spalin. Po negocjacjach z prokuraturą niemiecki koncern zgodził się na wysoką karę finansową. Ogłaszając decyzję akceptującą porozumienie sędzia Sean Cox oświadczył, że 2,8 miliarda dolarów, jakie ma zapłacić Volkswagen, jest surową, ale właściwą karą. Sędzia wyraził zdumienie, że niemiecka firma popełniła takie oszustwo.

W latach 2009-2015 Volkswagen sprzedał na amerykańskim rynku 600 tysięcy diesli, które przeszły testy emisji spalin dzięki specjalnemu oprogramowaniu fałszującemu wyniki pomiarów. W rzeczywistości ilość spalin emitowanych przez te auta nawet 40-krotnie przekraczała dopuszczalne normy.

bDoqeWvb

Poza karą finansową związaną z zarzutami kryminalnymi Volkswagen musi zapłacić 1,5 miliarda dolarów w procesie cywilnym wytoczonym przez rząd Stanów Zjednoczonych. Kolejne 11 miliardów niemiecki koncern musi wydać na modyfikacje techniczne kwestionowanych samochodów oraz rekompensaty dla ich właścicieli sięgające nawet 10 tysięcy dolarów za auto.

bDoqeWvC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(24)
Edy
4 lata temu
A w UE VW nie został ukarany przez Brukselę i kraje UE . Wniosek ? To Niemcy decydują jaki kraj ma płacić kary .
PanPolak
4 lata temu
Oczywiście koszty kary koncern przerzuci na EuroBuraków.
imi
4 lata temu
A w europie zaplaca jakas kare? aa, zapomnialem ze europa zadza niemcy.
bDoqeWvD
mortyr
4 lata temu
Komisarzem ds. transportu jest KE Bieńkowska. Chyba tylko ostatni głupek wierzy, ż nałoży na niemiecką firmę jakąkolwiek karę.
REX
4 lata temu
Niemcy w truciu spalinami są mistrzami. Pokazał to już rok 1940,41,42,43,44=ty. Mrekel i tusk , aby ten koncern jakieś kary zapłacił w Europie.......DOŚĆ SIĘ NACIERPIELI = PRZEGRALI WOJNE
...
Następna strona