Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Volkswagen przyznał się do winy. Zapłaci za to w USA 2,8 mld dolarów kary

24
Podziel się:

Volkswagen przyznał się do konspiracji i do utrudniania działań wymiaru sprawiedliwości w sprawie skandalu z emisją spalin. Po negocjacjach z prokuraturą niemiecki koncern zgodził się na wysoką karę finansową.

Volkswagen przyznał się do winy. Zapłaci za to w USA 2,8 mld dolarów kary
(VW)
bECtPzmd

Koncern Volkswagen zapłaci 2 miliardy 800 milionów dolarów kary za fałszowanie wyników testów emisji spalin w Stanach Zjednoczonych. Sędzia z Detroit zaakceptował formalne przyznanie się do winy przez niemiecki koncern motoryzacyjny.

Volkswagen przyznał się do konspiracji i do utrudniania działań wymiaru sprawiedliwości w sprawie skandalu z emisją spalin. Po negocjacjach z prokuraturą niemiecki koncern zgodził się na wysoką karę finansową. Ogłaszając decyzję akceptującą porozumienie sędzia Sean Cox oświadczył, że 2,8 miliarda dolarów, jakie ma zapłacić Volkswagen, jest surową, ale właściwą karą. Sędzia wyraził zdumienie, że niemiecka firma popełniła takie oszustwo.

W latach 2009-2015 Volkswagen sprzedał na amerykańskim rynku 600 tysięcy diesli, które przeszły testy emisji spalin dzięki specjalnemu oprogramowaniu fałszującemu wyniki pomiarów. W rzeczywistości ilość spalin emitowanych przez te auta nawet 40-krotnie przekraczała dopuszczalne normy.

bECtPzmf

Poza karą finansową związaną z zarzutami kryminalnymi Volkswagen musi zapłacić 1,5 miliarda dolarów w procesie cywilnym wytoczonym przez rząd Stanów Zjednoczonych. Kolejne 11 miliardów niemiecki koncern musi wydać na modyfikacje techniczne kwestionowanych samochodów oraz rekompensaty dla ich właścicieli sięgające nawet 10 tysięcy dolarów za auto.

bECtPzmG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(24)
Typ spode łba
4 lata temu
W USA Niemcy są zmuszeni płacić ale w Europie właściciele UE są nie do ruszenia.
PanPolak
4 lata temu
Oczywiście koszty kary koncern przerzuci na EuroBuraków.
Olsenator
4 lata temu
Niby dlaczego sędzia jest zdumiony? Oszukiwanie ludzi w celu uzyskania korzyści majątkowych to normalka i robią to wszyscy na całym świecie bo wymiar sprawiedliwości sam jest skorumpowany.
bECtPzmH
bogu
4 lata temu
Volkswagen to samochód nazistowski .
HGFDS
4 lata temu
PODSTAWA TO NIEBRAĆ ŻADNEGO AUTA Z NIEMIEC A JEŚLI KTOŚ KUPI TO POWINIEN BYĆ NAŁOŻONY DUŻY PODATEK NA TEN SAMOCHÓD I OGROMNE UBEZPIECZENIE NIEMCOM TRZEBA POKAZAĆ FIGĘ JAK ONI NAM CAŁY CZAS.
...
Następna strona