Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Volkswagen i Porsche wzywają do serwisów 800 tys. aut

Volkswagen i Porsche wzywają do serwisów 800 tys. aut

Fot. Pixabay/domena publiczna

Firmy Volkswagen i Porsche poinformowały w czwartek o akcji serwisowej, która obejmie ok. 800 tys. samochodów z modeli Touareg i Cayenne w związku z potencjalnym problemem dotyczącym systemu pedałów. Sprawa dotyczy aut wyprodukowanych w latach 2011-2016. Problem został odkryty podczas wewnętrznej kontroli.

Volkswagen oświadczył, że wzywa do serwisów na całym świecie 391 tys. samochodów z modelu Touareg. Natomiast liczba Porsche Cayenne, których może dotyczyć ten problem, wynosi 409 tys.

Koncern Volkswagen zapowiedział, że będzie informował właścicieli samochodów o akcji serwisowej i postara się ją przeprowadzić w najbliższym terminie. Każda wizyta ma potrwać mniej niż pół godziny - poinformowano.

Czy zachodnie koncerny pozwolą polskim firmom prowadzić interesy na Bliskim Wschodzie?

TAK
NIE

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

W następstwie dochodzenia prowadzonego przez podległą rządowi USA Agencję Ochrony Środowiska (EPA) Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 roku do zainstalowania w łącznie około 11 mln samochodów oprogramowania pomagającego fałszować wyniki pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników Diesla. Oprogramowanie to, znane pod angielską nazwą "defeat device" (urządzenie udaremniające), w celach oszczędnościowych wyłączało system neutralizowania tlenków azotu podczas normalnej eksploatacji samochodu i włączało go po rozpoznaniu, że silnik poddawany jest testom.

Volkswagen znalazł się w ten sposób w centrum największego skandalu, jaki dotknął w ostatnich latach globalną branżę motoryzacyjną. Musi się teraz spodziewać wieloletnich procesów sądowych oraz miliardowych kar za łamanie przepisów o normach technicznych i ochronie środowiska. Osób winnych tych nadużyć dotyczy także odpowiedzialność karna.

 

volkswagen, afera volkswagen
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Myślący
83.25.214.* 2016-03-25 15:34
"Osób winnych tych nadużyć dotyczy także odpowiedzialność karna." - po co w ogóle taka propaganda, skoro i tak najwyżej pod sąd trafią pionki, a nie winni.
szux
62.111.194.* 2016-03-25 11:19
dzisiaj zalecę swoją polówką 1996 niech naprawiają dziady- wszystkie wady
Jonach
83.17.58.* 2016-03-25 10:52
Pewnie znalazło sie kilku managerow z wybujalym ego, chcacych pokazac jacy to oni sa elokwentni i kazali inzynierom zrobic jiemozliwe, teraz sa tego skutki. Takich patafianow przykladnie ukarac bo jest tego smiecia pelno po korporacjach, szantazuja pracownikow i wdrazaja chore projekty, na ktorych firmy traca krocie a dla pracownikow na podwyzki jie ma kasy.
Zobacz więcej komentarzy (36)