Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W przyszłym roku ONZ zdecyduje, gdzie w Polsce odbędzie się szczyt klimatyczny

3
Podziel się:

Prawdopodobnie na wiosnę do Polski przyjadą przedstawiciele sekretariatu Konwencji klimatycznej ONZ i zdecydują o wyborze miejsca organizacji szczytu klimatycznego w Polsce - poinformował we wtorek minister środowiska Jan Szyszko.

W przyszłym roku ONZ zdecyduje, gdzie w Polsce odbędzie się szczyt klimatyczny
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Minister pytany był na konferencji prasowej przez dziennikarzy, czy polskie władze wybrały lub zastanawiają się nad konkretnym miejscem, miastem, gdzie zorganizowany zostanie szczyt klimatyczny ONZ w 2018 r.

- Polska poda kilka propozycji. Prawdopodobnie wiosną przyszłego roku przyjedzie zespół związany z sekretariatem (Konwencji klimatycznej ONZ) i wybierze ten rejon, który będzie im najbardziej odpowiadał, albo który - według nich - będzie spełniał wszelkie warunki - powiedział szef resortu środowiska.

Minister przypomniał, że w ubiegły piątek szczyt klimatyczny w Marrakeszu (COP22) "jednogłośnie zatwierdził propozycje polskie" ws. organizacji konferencji klimatycznej w 2018 r. w Polsce.

Szyszko przypomniał, że do tej pory nasz kraj dwukrotnie był organizatorem szczytu, w 2008 r. w Poznaniu i w 2013 r. w Warszawie. "Obie te konferencje są określane jako jedne z najlepiej zorganizowanych do tej pory na świecie" - zaznaczył.

Dodał, że Polacy byli też trzykrotnie przewodniczącymi Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu; w 1999-2000 r. obecny minister Jan Szyszko, w 2008-2009 r. Maciej Nowicki i w 2013-2014 r. Marcin Korolec.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
bogini
8 lat temu
onz toniech w swoim kraju siedzi a nie lachow na manowce prowadza dziwie sie ze za srebrniki polacy oddali sie izraelowi watykanowi i usa czy my nie mamy swiadomosci wyrzuccir wszystkich wroow sami badzcie krolami kto nie rozumie niech nie czyta
Yrrek Nhoy
8 lat temu
Czy mamy już nowego kierownika stacji Arctowskiego:)) Dane tak nam potrzebne z Antarktydy.
ola797
8 lat temu
Potrzebny nam ten szczyt jak zającowi dzwonek