Trwa ładowanie...
bDUCBaOd

Notowania

Klimat – Wszystkie wiadomości

31
22.04.2021 16:15

KRYZYS KLIMATYCZNY
 / 
Andrzej Duda na szczycie klimatycznym. Polska ogląda się na UE ws. neutralności klimatycznej

Za 9 lat Polska chce pozyskiwać 30 proc. energii ze źródeł odnawialnych. Neutralności klimatycznej na pewno nie osiągnie wcześniej niż Unia Europejska. Tak uważa prezydent Andrzej Duda, który weźmie udział w szczycie klimatycznym Climate Leaders Summit. Liderzy spotykają się z inicjatywy prezydenta USA Joe Bidena.

8
15.04.2021 12:58

USA
 / 
USA chcą zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o połowę

Jak podaje agencja Reutera, Stany Zjednoczone zamierzają zobowiązać się do zmniejszenia o co najmniej 50 proc. emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. w stosunku do 2005 r.

16
15.04.2021 7:09

ŚMIECI
 / 
Opłaty za śmieci. Rząd chce, by samorządy mogły dopłacać

PiS planuje zmiany w systemie opłat za śmieci. Chce pozwolić samorządom na legalne dopłacanie do wywozu odpadów. Samorządowcy krytykują ten pomysł i twierdzą, że za wszystko i tak zapłacą mieszkańcy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

81
13.04.2021 22:08

RECYKLING
 / 
Kaucja za butelki. Im będzie wyższa, tym chętniej je oddamy

Kaucja za butelki nie może być za wysoka, ale im wyższa tym chętniej są one zwracane - wynika z raportu Eunomia Research & Consulting, który wskazuje, jak przygotować skuteczny system Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, który ma funkcjonować w Polsce od stycznia 2022 roku.

10
08.04.2021 8:02

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Handel po lockdownie. Będzie więcej niedziel handlowych?

Dziś w programie pytamy o sytuację w handlu. Jak branża radzi sobie podczas twardego lockdownu? Czy handlowcy będą mieli szansę na odrobienie strat podczas dodatkowych niedziel z handlem? Gościem będzie Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ "Soildarność". W drugiej części o największych zagrożeniach dla klimatu i pierwszym polskim multimedialnym raporcie klimatycznym mówią Agata Śmieja, prezes Fundacji Czyste Powietrze oraz Przemysław Daca, prezes PGW Wody Polskie. Zapraszamy od 9.15.

bDUCBaOf
10
30.03.2021 18:00

EKOLOGIA
 / 
Kryzys klimatyczny. Czas odejść od węgla, górników trzeba przekwalifikować. Tanio nie będzie, ale się opłaca

Świat zmaga się z kryzysem klimatyczny, jak z nim walczyć? - Jesteśmy bardzo mocno włączeni w sprawiedliwą transformację, współpracujemy z kilkudziesięcioma gminami górniczymi w Polsce, ale ta współpraca obejmuje również samorządy innych krajów, które też odchodzą od węgla. Stworzenie nowych miejsc pracy to nie jest łatwy proces, nie da się tego zrobić w jeden dzień. Wymaga to wsparcia osłonowego dla pracowników górnictwa - powiedział w programie "Newsroom" Mirosław Proppe, prezes fundacji WWF Polska. - Być może będzie potrzebne dofinansowanie, pewien dochód gwarantowany. Lepiej wyrównać pensje górników, którzy będą szli do pracy w innych firmach, niż dopłacać do nierentownej firmy. Dopłacanie do takiej w nieskończoność będzie drenowało kieszenie podatników - dodał.

108
28.03.2021 19:02

ARABIA SAUDYJSKA
 / 
10 mld drzew na pustyni. Arabia Saudyjska chce walczyć z emisją CO2

Arabia Saudyjska planuje zasadzić 10 mld drzew. To element szerszego planu zmniejszenia emisji CO2 i zanieczyszczenia gleby przedstawionego przez saudyjskiego następcę tronu Mohammada ibn Salmana.

2
19.03.2021 15:36

TOGETAIR 2020
 / 
Polska energetyka za 10, 20, 30 lat. Prognozy, kierunki, pomysły i związane z tym zyski oraz koszty?

Redukcja emisji CO2 w sektorach non-ETS (budownictwo, transport, rolnictwo) - jakie wyzwania stoją przed polskimi firmami, administracją i samorządami? Pandemia i kryzys gospodarczy - jak wpłyną na tempo zmian i reform? Zarówno na polskim, jak i unijnym szczeblu

69
13.03.2021 18:31

BUDOWNICTWO
 / 
Kryzys klimatyczny wymusi zmiany w budownictwie. 10 proc. emisji gazów to ich odpowiedzialność

Unia Europejska zamierza do 2050 roku stać się regionem neutralnym klimatycznie. Takie same cele przed sobą stawiają m.in. Chiny, Japonia czy Korea Południowa. To oznacza spore zmiany w budownictwie, gdyż ten sektor - po żywności - dziś jest drugim największym producentem gazów cieplarnianych.

bDUCBaOl
12
12.03.2021 10:24

KLIMAT
 / 
Wołowe burgery wyniszczają środowisko. Alternatywą wege odpowiedniki

Koszty środowiskowe, jakie niesie za sobą produkcja wołowiny, są ogromne. Z myślą o poprawie sytuacji z odsieczą przychodzą nam roślinne odpowiedniki. Do zmiany nawyków żywieniowych zachęcają już nie tylko eksperci, ale i gwiazdy filmowe.

191
24.02.2021 9:37

KLIMAT
 / 
Ekogroszek to ekościema? Naukowiec: Jestem przerażony, czym palimy

Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci w programie "Money. To się liczy" tłumaczył, że Polacy dali się złapać na udane kampanie reklamowe ekogroszku. Potwierdzają to naukowcy z Politechniki Warszawskiej, którzy przebadali próbki z marketów. - To paliwo nie może być oczywiście nazywane ekologicznym - komentuje jeden z naukowców.

25
23.02.2021 16:40

KLIMAT
 / 
Zakaz reklam mięsa. Producenci zabierają głos

"Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów - czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału" - napisała na Twitterze europosłanka i wywołała burzę w mediach społecznościowych. Teraz głos zabiera Związek Pracodawców i Producentów Trzody Chlewnej Polpig.

4
08.02.2021 18:15

ENERGETYKA
 / 
Zmiany w energetyce i zamknięcie kopalń. Kurtyka: "To kompas"

- To swoisty kompas, pokazujący kierunek zmian polskiego systemu energetycznego - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka o przyjętej w zeszłym tygodniu Polityce Energetycznej Polski do 2040 r.

bDUCBaOm
32
03.02.2021 21:37

ELEKTROWNIA ATOMOWA
 / 
Elektrownia atomowa. Rząd rozważa cztery lokalizacje

Informacje o budowie nie jednego, a sześciu bloków elektrowni atomowej w czterech możliwych lokalizacjach zawiera dokument "Polityka Energetyczna Polski do 2040 r.".

232
02.02.2021 10:26

ŚRODOWISKO
 / 
Bill Gates chce "przyciemnienia słońca". Plany są już finansowane

Bill Gates wspiera badania mające zatrzymać skutki katastrofy klimatycznej. Technologię blokowania światła słonecznego opracowują naukowcy z Uniwersytetu Harvarda - donosi Forbes.

11
27.01.2021 10:12

ATOM
 / 
Transformacja energetyczna nie musi być problemem. "Na ochronie klimatu można zarobić"

- Gdy mówimy o emisji gazów szklarniowych, UE, USA i Chiny są największymi emiterami. Trzeba zredukować emisję gazów szklarniowych, numerem jeden jest CO2. Druga kwestia to adaptacja do tego, co już się zdarzyło. To oznacza dla świata głęboki rozwój w kierunku odnawialnych źródeł energii, bo 60 proc. emisji to sektor energetyczny, w tym transport. Widać, że Ameryka działa szybko w kierunku odnawialnych źródeł energii. Podpisana umowa atomowa to sygnał, że na ochronie klimatu można zarobić i szukamy możliwości, a nie blokujemy zmiany. Polska też powinna podążyć w tym kierunku. W przypadku konwersji energetycznej ekonomia ma duże znaczenie, ale to jest wielka szansa dla każdej gospodarki, która w tym kierunku pójdzie - mówił podczas debaty o klimacie money.pl prof. Bogdan Chojnicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

17
27.01.2021 9:06

DEBATA MONEY.PL
 / 
Debata money.pl: Joe Biden zawróci świat na zieloną ścieżkę?

Jaka będzie ogólnoświatowa polityka klimatyczna pod nowym amerykańskim przywództwem? Co to oznacza dla polskiej gospodarki? Zapraszamy na debatę z ekspertami.

362
23.01.2021 9:21

BILL GATES
 / 
Bill Gates ostrzega. "Czeka nas prawdziwa katastrofa"

"Choć pandemia zdominowała wszelkie dyskusje, nie możemy zapominać o nadchodzącej katastrofie", pisze Bill Gates. Miliarder chwali świeżo zaprzysiężonego Joe Bidena i daje mu "cztery rady".