Notowania

23.01.2018 13:19

W restauracji i galerii – kreatywne zastosowania projektorów Canon

Projektory, dzięki rozwojowi technologii cyfrowych, stają się coraz powszechniejsze w naszym życiu. Najczęściej kojarzą nam się z salą kinową, konferencyjną czy wykładową, gdzie służą zilustrowaniu przekazywanych treści. Aktualnie granicę zastosowań projektorów określa jedynie wyobraźnia użytkownika.

Podziel się
Dodaj komentarz

Cyfrowi klasycy

Galeria Uffizi to Święty Graal każdego miłośnika sztuki. Jedno z najstarszych muzeów Europy gromadzi skarby malarstwa, których zarówno znaczenie dla światowej kultury, jak i wartość jest nie do oszacowania. To tam zobaczyć można „Narodziny Wenus” pędzla Botticellego, „Wenus z Urbino” Tycjana, „Bachusa” Caravaggia, setki innych obrazów i rycin. Jednak ze względu na wartość eksponatów i muzealny – w tradycyjnym tego słowa znaczeniu – sposób ekspozycji obcowanie z prezentowanymi zbiorami jest utrudnione. Czy można to zmienić? Włoski start-up VIRTUITALY, przy użyciu projektorów udowodnił, że tak.

W Mediolanie, dzięki zastosowaniu 40 projektorów Canon (27 XEED WUX500 i 13 XEED WUX450), powstała pierwsza na świecie cyfrowa wystawa poświęcona Galerii Uffizi. Prezentuje ona 1150 dzieł malarskich ze zbiorów Uffizi, umożliwiając zapoznanie się z każdym detalem w jakości, która nigdy dotąd nie była dostępna dla szerokiej publiczności. Dynamiczny sposób prezentacji dzieł, prowadząc odwiedzającego przez 400 lat historii sztuki, pozostawia w nim jedyne w swoim rodzaju wrażenie, którego niewielką część doświadczyć można, zapoznając się ze stroną uffizivirtualexperience.com.

Morskie opowieści

Gdzie lepiej niż w holenderskim Rotterdamie zaznajamiać się w historią światowej żeglugi i wpływem mórz i oceanów na historię ludzkości. W Maritime Museum Rotterdam można jednak doświadczyć znacznie więcej, niż tylko obejrzeć statki czy ich modele i inne eksponaty marynistyczne. Można tam poczuć się jak członek zespołu platformy wiertniczej, który na środku morza poszukuje i wydobywa surowce energetyczne. Realistycznie zaaranżowana przestrzeń wystawiennicza w połączeniu z wyświetlanym filmem 360° i koniecznością ubrania kasku i kamizelki odblaskowej, sprawia, że każdy poczuje się, jakby znajdował się na konstrukcji stojącej na środku morza. Odwiedzający mogą zejść pod wodę, zobaczyć, jak do platformy przybijają statki lub lądują na niej helikoptery. Za niezwykle realistyczne doznania odpowiadają projektory firmy Canon (16 jednostek WUX450ST).

Skosztuj projekcji

Często się mówi, że posiłki nie tylko smakujemy, ale pochłaniamy wszystkimi zmysłami. Jednak w zupełnie inny wymiar doznań zmysłowych, stanowiących połączenie wrażeń smakowych i wizualnych zabiera swoich klientów Dinner in Motion, czyli niezwykła holenderska restauracja, w której można zjeść posiłek przy długim, wieloosobowym stole, w zupełnie niecodziennej scenerii. Blat i ściany pomieszczenia stały się tłem, na którym wyświetlane są specjalne animacje z projektorów, przenoszące w świat fantasy. Możliwość spożywania w ten sposób siedmiodaniowej kolacji (z potrawami dobranymi specjalnie do pokazu) to niezapomniana przygoda, będąca ucztą dla wszystkich zmysłów. Za doskonałą jakość wrażeń odpowiadają oczywiście projektory Canon (16x XEED WUX450ST i 8x WUX6010).

Podobnych wrażeń, choć w innej skali, mogli doświadczyć klienci warszawskiej restauracji Aioli, gdzie w niecodzienny sposób postanowiono zaprezentować sposób przygotowania potraw. Kucharze, zamiast w kuchni, pojawiali się wprost na talerzu i z najświeższych składników, dostarczonych na stół przez ciężarówkę, przygotowywali specjały restauracji. Pokaz, jak łatwo się domyślić, zrealizowany został przy użyciu projektorów Canon (XEED WUX6010 z obiektywem RS – IL05WZ).

Projektory Canon – twoja wizja

Do wszystkich tych realizacji wykorzystano urządzenia marki Canon, które zapewniają najwyższą możliwą jakość projekcji. Szeroka przestrzeń kolorystyczna, doskonałe odwzorowanie kolorów w połączeniu z wysoką jasnością i współczynnikiem kontrastu gwarantują niezwykle realistyczny obraz. Szeroka paleta rozwiązań w połączeniu z wymienną optyką pozwalają zrealizować nawet najśmielsze wizje projektantów.

Więcej o projektorach Canon znajdziesz na http://cyfroweav.pl/

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz