Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
29.10.2005 15:10

W Białymstoku obradują Polacy z Białorusi z Angeliką Borys na czele

W Białymstoku zebrali się członkowie nieuznawanego przez władze Zarządu Związku Polaków na Białorusi. Prezes Związku Andżelika Borys powiedziała, że oczekuje od nowego polskiego rządu konsekwentnej polityki wobec Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes podkreśliła, że jest ważne, iż Związek Polaków ciągle działa i może walczyć o prawdę. Dodała, że organizacja chce bronić prawdziwej historii Polski. Chodzi między innymi o to, aby członkowie Armii Krajowej nie byli przedstawiani na Białorusi jako bandyci, a 17-ty września nie był obchodzony jako Dzień Wyzwolenia.
Uczestnicy spotkania chcą ustalić zasady dalszej działalności i współpracy ze Wspólnotą Polską. Rzecznik Związku Polaków Andrzej Pisalnik powiedział, że rano odbyło się powiedzenie Rady Naczelnej Związku. Dodał, że Rada nie mogła się zebrać na Białorusi, gdyż jej obrady zakłóciłyby władze. Pisalnik podkreślił, że działalność Rady świadczy, iż Związek Polaków funkcjonuje mimo represji i szykan, a Polacy wierni są demokratycznie wybranym władzom. Nie chciał jednak zdradzić ustaleń Rady, aby nie utrudniać, jak się wyraził, podziemnej działalności Związku na Białorusi.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz