Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"W Davos mieliśmy mocną reprezentację"

0
Podziel się

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się na szczycie z Wiktorem Janukowyczem.

"W Davos mieliśmy mocną reprezentację"
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bDTXyzhN

_ - Polska miała w Davos mocną reprezentację _ - powiedział dziś prezydent Bronisław Komorowski. Jak mówił, w czasie obrad Światowego Forum Ekonomicznego odnotował szereg wypowiedzi przedstawicieli liczących się firm, które zapowiadały zaangażowanie na rynku polskim.

Komorowski od wczorajszego wieczora przebywa w Davos na 41. Światowym Forum Ekonomicznym. Szwajcarski kurort opuści dziś wieczorem.

Prezydent przypomniał, że Polska jest w Davos reprezentowana zarówno przez prezydenta, jak ministrów i wiceministrów. Wraz z Komorowskim w Światowym Forum Ekonomicznym uczestniczyli minister finansów Jacek Rostowski oraz szef resortu spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

bDTXyzhP

_ - Była to mocna reprezentacja w ważnym wydarzeniu, gdzie krzyżują się różne poglądy. Krzyżują się także drogi biznesu i to tego największego biznesu, instytucji finansowych i polityki _ - powiedział prezydent.

Jak mówił, obrady Forum były okazją do kontaktów natury czysto politycznej jak i kontaktów, które miały na celu promocję Polski i polskiej gospodarki.

_ - Brałem udział spotkaniu, takim "lunchu ukraińskim", który zamienił się w lunch ukraińsko-polski, który służył z kolei promocji, pokazaniu światu biznesu i polityki zgromadzonemu tutaj w Davos, tych dobrych form współpracy polsko-ukraińskiej i dobrych zamiarów na przyszłość _ - powiedział prezydent.

Przypomniał, że rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Jak mówił, rozmowa odbyła się w kontekście planowanej, nieodległej wizyty Janukowycza w naszym kraju. Dotyczyła też _ innych dalej idących zamierzeń, które będą przedmiotem naszej wspólnej pracy _ - dodał. Janukowycz przyjedzie do Polski z dwudniową oficjalną wizytą 3 i 4 lutego.

bDTXyzhV

Dziś rano odbyło się zamknięte dla mediów śniadanie prezydenta z przedstawicielami międzynarodowych instytucji finansowych i inwestorów. Wczesnym popołudniem Komorowski razem z Janukowyczem uczestniczyli w dyskusji panelowej promującej mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012.

Prezydent był pytany, czy po wizycie w Davos, inwestorom z Chin i Indii jest bliżej do Polski.

_ - W czasie spotkań, gdzie staraliśmy się promować polskie osiągnięcia i wspólną szansę biznesową także dla tych, którzy chcieliby w Polsce rozpocząć swoją działalność albo wejść na giełdę warszawską, odnotowałem cały szereg wypowiedzi przedstawicieli liczących się, bardzo poważnych firm, które zapowiadały zaangażowanie na rynku polskim i to już nawet z podawaniem konkretnych dat tzw. parapetówki, która ma rozpocząć działalność jednego z liczących się banków w Polsce _ - odpowiedział Komorowski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowak;dla;money;pl;davos;to;nuda;ale;prezydent;jedzie;,87,0,759383.html) Nowak dla Money.pl: "Davos to nuda". Ale prezydent jedzie. Bronisław Komorowski ma promować polskie firmy. Które? Tego nikt nie był w stanie nam powiedzieć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t129348.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/forum;w;davos;otworzy;miedwiediew,99,0,756323.html) Forum w Davos otworzy Miedwiediew Wezmą w nim też udział m.in. David Cameron, Angela Merkel i Nicolas Sarkozy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t98354.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podroze;prezydenta;poza;forum;w;davos;beda;niemcy;i;slowacja,246,0,744182.html) Podróże prezydenta: poza forum w Davos będą Niemcy i Słowacja W nadchodzących miesiącach Bronisław Komorowski zamierza odwiedzać głównie europejskie kraje - ustaliła PAP.
bDTXyziq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)