Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Rosji mają problem ze zbożem

0
Podziel się:

Wysokość tegorocznych zbiorów zbóż stale jest niewiadomą dla wielu ekspertów.

W Rosji mają problem ze zbożem
(RIA Novosti/EAST NEWS)
bEEdZxWZ

Rosyjscy eksperci szacują, że tegoroczne zbiory zbóż wyniosą ponad 90 mln ton. W ocenie ministra rolnictwa Rosji Nikołaja Fiedorowa (n zdj.), uzyskanie takiego zbioru może być trudne z powodu ulewnych deszczy w wielu regionach Federacji Rosyjskiej.

Wysokość tegorocznych zbiorów zbóż stale jest niewiadomą dla wielu ekspertów. Zebrano już zboża z ponad połowy areału, ale tempo prac żniwnych jest wolniejsze niż w ubiegłym roku z powodu ulewnych deszczy - informuje rosyjska gazeta _ Kriestianskieje Wiedomosti _

Generalny dyrektor firmy analitycznej _ Prozierno _ Władimir Pietriczenko ocenia, że w tym roku zbiory zbóż w Rosji mogą wynieść nawet ponad 91 mln ton. Jego zdaniem, zboża będzie dostatecznie dużo do zaspokojenia potrzeb, ale gorzej będzie z jego jakością.

bEEdZxXb

Według oficjalnych danych W 2012 r. Rosja uzyskała 70,9 mln ton zbóż, jednak faktycznie było to więcej niż 76 mln ton. W 2011 r. zbiory zbóż były na poziomie 94,2 mln ton.

W obecnym sezonie najbardziej mają wzrosnąć zbiory pszenicy - do 52 mln ton, byłyby wówczas wyższe o 38 proc w stosunku do zbiorów z poprzedniego sezonu 2012/2013. Zbiory kukurydzy mają wzrosnąć o 19 proc. do 9,8 mln ton, jęczmienia - o 12 proc. do 15,6 mln ton, żyta - o 45 proc. - do 3,1 mln ton, owsa o 23 proc. - do 4,9 mln ton.

Zdaniem eksperta, w tym roku więcej będzie niż w ubiegłym pszenicy paszowej. Dobrej jakości pszenicy konsumpcyjnej może być jedynie 14 mln ton. Szacuje on, że eksport zbóż z Rosji w sezonie 2013/2014 może wynieść 22,9 mln ton, w tym 16 mln ton pszenicy, 2,5 mln ton jęczmienia oraz 3 mln ton kukurydzy.

Według prognozy Międzynarodowej Rady Zbożowej (IGC) Rosja uzyska 85,8 mln ton zbóż, a eksport wyniesie 18,8 mln ton. Natomiast z wrześniowej prognozy amerykańskiego ministerstwa rolnictwa (UDSA) wynika, że produkcja pszenicy będzie na poziomie 54 mln ton, a zbiory zbóż ogółem będą w granicach 89,8 mln ton.

bEEdZxXh
Czytaj więcej w Money.pl
Trudna sytuacja w Rosji. Tysiące ewakuowanych Padające od dwóch tygodnie silne deszcze doprowadziły do powodzi i podtopień w Jakucji, Przyamurzu, Żydowskim Obwodzie Autonomicznym , Kraju Nadmorskim i Kraju Chabarowskim.
Zamach w Rosji. Dwóch policjantów nie żyje Ponad 20 osób trafiło do szpitali z licznymi ranami - poinformowało Echo Moskwy, zaznaczając, że są to wstępne dane.
Rosja przywróciła połączenie z Koreą Linia stanowi fragment bardziej ambitnego planu Moskwy, by stworzyć połączenie kolejowe z Europy do Azji, będące alternatywą dla transportu morskiego.
bEEdZxXC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)