Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
interwencja w syrii
24.09.2013 07:27

"W Syrii powinny być stosowane inne metody nacisku"

Bronisław i Anna Komorowscy rozpoczęli wizytę w Nowym Jorku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

_ - Polska ma zastrzeżenia co do braku aktywności Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii _ - powiedział prezydent Bronisław Komorowski po przybyciu do Nowego Jorku na 68. sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
Bronisław i Anna Komorowscy rozpoczęli wczoraj wizytę w Nowym Jorku od kolacji wydanej przez prezydenta USA Baracka Obamę dla uczestników sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Prezydent podkreślił w rozmowie z polskimi dziennikarzami, że podczas sesji ZG NZ będzie mowa _ o dziedzictwie Karty Narodów Zjednoczonych, jej duchu i literze _. - Ale tematy dominujące będą krążyły wokół Syrii i zasad działania Rady Bezpieczeństwa ONZ w takich sytuacjach kryzysowych - dodał Komorowski. Jak zaznaczył, _ Polska ma zastrzeżenia co do braku aktywności RB ONZ _.

- _ Uważamy, że zanim zaczną funkcjonować groźby rozpoczęcia działań wojennych na dużą skalę, w reakcji na wojnę domową w Syrii, powinny być stosowane inne metody nacisku _- mówi Komorowski.

W trakcie swojej wizyty polski prezydent odwiedzi też bazę amerykańskiej marynarki wojennej i dowództwo NATO ds. transformacji w Norfolk, w stanie Wirginia. Komorowski zaznaczył, że będzie rozmawiał zarówno z wojskowymi, jak i ekspertami, którzy _ przygotowują propozycje na szczyt Sojuszu, na którym będzie mowa o zasadach funkcjonowania NATO po zakończeniu operacji w Afganistanie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak na Syrię? Polska zachowa rozsądek - _ Bylibyśmy śmieszni i nieodpowiedzialni za własny kraj, gdybyśmy w ciemno popierali propozycję pójścia na każdą wojnę _- ocenił prezydent.
Polska interwencja w Syrii? Tylko za zgodą ONZ Szczególnie niepokojące są jego zdaniem doniesienia o użyciu broni chemicznej w walkach pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami.
"Polska mogłaby wysłać inspektorów do Syrii" Radosław Sikorski zadeklarował sekretarzowi stanu USA, że Polska mogłaby pomóc w sprawie rozbrojenia arsenału broni chemicznej w Syrii.
Tagi: interwencja w syrii, onz, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz