Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkb
08.01.2010 12:02

W tym roku możliwy wzrost PKB o ponad 2 procent

Czwarty kwartał zakończył się około 2,5-proc. wzrostem PKB - uważa Ludwik Kotecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Finansów)

Wiceminister finansów Ludwik Kotecki szacuje, że w 2009 r. PKB wzrósł o co najmniej 1,5 proc., a w 2010 polska gospodarka może wzrosnąć o ponad 2 proc. Czwarty kwartał 2009 roku zakończył się wzrostem PKB o około 2,5 proc.

_ - Wzrost PKB w 2010 roku nie powinien być gorszy niż w zeszłym roku, który szacuję na co najmniej 1,5 proc. Może to być ok. 2 proc., ale wolałbym to potwierdzić analizami. Intuicyjnie wskazywałoby to, że będzie to wzrost wyższy niż 2 proc. _ - powiedział w TVN CNBC Kotecki._ _

GUS podał, że w III kwartale polska gospodarka wzrosła o 1,7 proc. Z założeń budżetowych na 2010 r. wynika, że wzrost PKB wyniesie 1,2 proc.
_ - Patrząc na rozłożenie tempa wzrostu gospodarka jest w coraz lepszej kondycji. IV kwartał z pewnością będzie lepszy niż III. Są prognozy, które mówią, że będzie to 3 proc. _ - dodał. Jego zdaniem, w IV kwartale 2009 roku wzrost PKB wyniósł ok. 2,5 proc.

Kotecki dodał, że w 2010 roku dług publiczny nie przekroczy progu 55 proc. w relacji do PKB: - _ Przy wzroście, który założyliśmy w budżecie i przy pełnych warunkach spełnionych - mówię tu głównie o prywatyzacji - progu ostrożnościowego 55 proc. nie przekroczymy. Lepszy wzrost działa na korzyść i zmniejsza ryzyko _ - powiedział.

Tagi: pkb, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarz, kryzys, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz