Notowania

zdrowie
06.02.2018 17:21

Jest śledztwo w sprawie szczepionek. Główny Inspektor Sanitarny: nie stanowiły zagrożenia

Sprawa wyszła na jaw po kontrolach lodówek, w których preparaty czekają na podanie. Inspektorzy farmaceutyczni sprawdzali, czy apteki i przychodnie mają odpowiedni sprzęt na wypadek braku prądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR-TASS)
Około 300 osób zostało zaszczepionych źle przechowywanymi preparatami.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie niewłaściwie przechowywanych preparatów, którymi zaszczepiono pacjentów. Główny Inspektor Sanitarny oraz Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformowały, że szczepionki nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia zaszczepionych osób.

Aktualizacja 21:23

Jak poinformowało radio RMF FM, śledczy będą musieli ustalić, ile dzieci zostało zaszczepionych preparatami, które były przechowywane poza lodówką. Do takich przypadków miało dochodzić m.in. w Lubuskiem.

Sprawa wyszła na jaw po kontrolach lodówek, w których preparaty czekają na podanie. Inspektorzy farmaceutyczni sprawdzali, czy apteki i przychodnie mają odpowiedni sprzęt na wypadek braku prądu.

Główny Inspektor Sanitarny oraz Główny Inspektor Farmaceutyczny wydały we wtorek wieczorem komunikat, w którym wspólnie poinformowały, że "użyte do szczepień dzieci i dorosłych szczepionki nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia zaszczepionych osób".

Krótkotrwałe przekroczenia określonego dla przechowywania szczepionek zakresu temperaturowego nie miały negatywnego wpływu na ich skuteczność, jak również nie wpływały na bezpieczeństwo ich podania - wynika z komunikatu GIS i GIF.

Około 300 osób zostało zaszczepionych preparatami, które przechowywano w niewłaściwy sposób. - To związane było z huraganem. Czasowo nie było dostępu do prądu. Część lodówek nie działa w tym okresie. Część szczepionek była niechłodzona przez pewien czas - wyjaśniał minister zdrowia Łukasz Szumowski w poniedziałek.

Minister zapewniał, że pomimo przerwania łańcucha chłodniczego, szczepionki nie były niebezpieczne. Teraz zostanie to ustalone w toku prokuratorskiego śledztwa.

Tagi: zdrowie, szumowski, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2018

tolekLista przychodni i lekarzy, oraz ich mocodawcow, którzy dopuścili się utylizacji szczepionek w ciałach ludzi, w tym noworodków, tych szczepionek, … Czytaj całość

06-02-2018

rozsądny50% szczepionek nie ma badań klinicznych, to nie warunki przechowania,ale skład szczepionek budzą grozę wywołując ciężkie inwalidztwo lub śmierć.

06-02-2018

Hipo123Przecież to jest standard. Hajs się liczy a nie zdrowie jakiś gojów

Rozwiń komentarze (34)