Notowania

głód
05.10.2013 22:02

Walka z głodem. Ameryka Łacińska przykładem dla świata

Przedstawiciel FAO w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach ogłosił w Santiago w Chile, że region stał się "przykładem dla świata" w walce z głodem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Martin Cathrae/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Przedstawiciel FAO w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach ogłosił dziś w Santiago w Chile, że region stał się _ przykładem dla świata _ w walce z głodem: w ciągu 13 lat, do 2013 roku, niemal o połowę zmniejszył rozmiary tej klęski.

Przedstawiciel FAO - Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa - Raul Benitez stwierdził w wywiadzie dla agencji EFE, że region osiągnie wynik założony w Milenijnych Celach Rozwoju, uchwalonych w 2000 roku przez kraje członkowskie ONZ: tj. zmniejszenie o 50 proc. liczby głodującej ludności do końca 2015 r.

Głównymi instrumentami, za pomocą których kraje Ameryki Łacińskiej i Karaibów osiągnęły tę poprawę sytuacji najbiedniejszych - powiedział Benitez - były wspierane przez FAO i miejscowe rządy programy nadzielania najbiedniejszych ziemią pod uprawę, udostępnianie tanich kredytów, technicznych środków uprawy ziemi, itp.

Co ciekawe - podkreślił Benitez - rządy, które realizują programy walki z głodem w regionie _ bynajmniej nie są jednego koloru politycznego _. Wśród krajów, które podjęły skuteczną walkę z klęską głodu, przedstawiciel FAO wymienił Brazylię, Wenezuelę, Nikaraguę, Peru, Chile.

- _ W Wenezueli i na Kubie, w krajach, które importują znaczną część potrzebnej im żywności, ponieważ nie wykorzystują swych ogromnych, potencjalnych możliwości produkcyjnych, głód został niemal całkowicie zlikwidowany, a zjawisko to dotyczy mniej niż 5 proc. ludności _ - powiedział Benitez.

Walka z głodem w Ameryce Łacińskiej i regionie Karaibów nadal nie jest zakończona - podkreślił Benitez. Według danych FAO rzesza głodujących to nadal 47 milionów osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: głód, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz