Notowania

Warren Buffett krytykuje plan reformy służby zdrowia w Stanach. Skorzystają najbogatsi

Projekt zmian w służbie zdrowia, który chcą przeforsować Republikanie, to zasiłek dla najbogatszych - mówi Warren Buffet. Miliarder wyliczył, że jeśli przepisy wejdą w życie, zapłaci on o 17 procent niższy podatek. Przy jego zarobkach to oszczędność rzędu 680 tysięcy dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Szykowana przez Republikanów reforma służby zdrowia, którą popiera też Donald Trump, zakłada zmniejszenie obciążeń podatkowych dla najbogatszych. Najbardziej mają skorzystać małżeństwa z rocznymi zarobkami powyżej 250 tysięcy dolarów.

- Całą tę reformę można by nazwać "Ulgą dla bogatych" - mówił Buffett w wywiadzie dla PBS NewsHour, który cytuje agencja Bloomberga. - Mam znajomych, którzy zaoszczędzą na tym nawet 10 milionów dolarów - dodał.

Zobacz też: Sieć szpitali w Polsce. Co to oznacza dla pacjentów?

To nie pierwszy raz, kiedy miliarder krytykuje ten projekt. W maju tego roku mówił, że doprowadzi on do wzbogacenia się bogatych, ale uderzy we wszystkich innych. - Jeśli komuś obniża się podatki, to komuś innemu trzeba je podnieść. Albo zwiększyć deficyt - przestrzegał Buffett.

Biznesmen zwrócił też wtedy uwagę, że koszty służby zdrowia w Stanach rosną zdecydowanie szybciej niż w innych krajach rozwiniętych. Rosnące ceny nazwał "tasiemcem" szkodzącym zdrowej konkurencji.

Kontrowersyjna reforma jest krytykowana nie tylko przez Demokratów, ale też przez część Republikanów. We wtorek Senat USA odłożył głosowanie nad nią.

Tagi: warren buffett, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2017

KroolikKoszty służby zdrowia w USA rosną, bo ludzie chcą mieć dostęp do najnowszej techniki. Dam przykład: po wyrwaniu zęba, można sobie wstawić koronę za … Czytaj całość

28-06-2017

PolakA jednak PiS finansował Amber Gold ze skoków Stefczyka , no to pewnie zyski szły na ochronę prezesa, co raz lepiej złodziej krzyczy łap złodzieja .

28-06-2017

XXXKomentarzy brak bo fanom Trumpa jest to nie na rękę.

Rozwiń komentarze (6)