Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Warsaw Security Forum. Odpowiedź na zagrożenia dla Europy

0
Podziel się:

Co obecnie jest największym wyzwaniem Unii Europejskiej? Nielegalna imigracja i szerzenie się nastrojów fundamentalistycznych czy dywersyfikacja dostaw surowców energetycznych oraz odpowiednie zabezpieczenie infrastruktury państwa przed coraz częstszymi cyberatakami? Czego dotyczyć będzie najbliższy szczyt NATO w Warszawie? Międzynarodowa konferencja Warsaw Security Forum 2015, na której padną odpowiedzi na te pytania, już w tym tygodniu!

Warsaw Security Forum. Odpowiedź na zagrożenia dla Europy
(Yuri Samoilov / Flickr (CC BY 2.0))

Rozmowy decydentów i ekspertów państw Unii Europejskiej oraz jej partnerów na temat bezpieczeństwa odbędą się 5 i 6 listopada 2015 roku w Warszawie. Warsaw Security Forum (WSF) jest odpowiedzią na zagrożenia i wyzwania dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej.

Celem WSF jest budowanie architektury bezpieczeństwa międzynarodowego poprzez dialog oraz pogłębianie wzajemnego zaufania. Coroczne spotkania to okazja do dyskusji w gronie przedstawicieli państw UE wysokiego szczebla zajmujących się wieloma wymiarami bezpieczeństwa oraz polityką zagraniczną. Do debaty zapraszani są również przedstawiciele kadry kierowniczej sektora zbrojeniowego i pozarządowego. Konferencja stwarza możliwość omówienia problemów oraz postawienia ekspertyz dotyczących wyzwań stojących przed polityką bezpieczeństwa w Europie. W tym kontekście szczególnie istotne stają się relacje pomiędzy UE, NATO i Federacją Rosyjską. WSF ma celu również promocję Polski, nie tylko jako państwo współodpowiedzialne za bezpieczeństwo w regionie, lecz także jako podmiot kształtujący jego wymiar globalny. Rezultatem Warszawskiego Forum jest „Summary” będącym podsumowaniem zawierającym analizy zaproszonych gości oraz pełny opis wydarzenia.

Warsaw Security Forum, podobnie jak podczas poprzedniej edycji, poprzedzone zostanie projektem _ Road to WSF _, który jest cyklem konferencji dotyczących różnych aspektów bezpieczeństwa, m.in. militarnego, energetycznego czy cyberbezpieczeństwa. Innym projektem bezpośrednio poprzedzającym WSF jest _ New Security Leaders _ (NSL) – program umożliwiający młodym ekspertom różnych dziedzin związanych z bezpieczeństwem z całego świata przybycie do Warszawy i uczestniczenie w specjalnie dla nich zorganizowanych panelach dyskusyjnych poprowadzonych przez ekspertów, polityków i ambasadorów.

W poprzedniej edycji Warsaw Security Forum uczestniczyło ponad 200 uczestników w tym: prof. Stanisław Koziej (b. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego), gen. Waldemar Skrzypczak (b. dowódca Wojsk Lądowych), Bogdan Klich (b. minister obrony narodowej) czy Louis Gautier (sekretarz generalny Sekretariatu Generalnego Obrony i Bezpieczeństwa Narodowego Francji). Gościem honorowym konferencji był prezydent Bronisław Komorowski, który wygłosił okolicznościowe przemówienie podczas „WSF2014 Gala Dinner”.

_ Organizatorem Warsaw Security Forum jest Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego; think-tank specjalizującym się w polityce zagranicznej. Fundacja Pułaskiego dostarcza strategiczne analizy i rozwiązania dla decydentów rządowych, sektora prywatnego i społeczeństwa obywatelskiego, które dają wgląd w przyszłość i przewidują nadchodzące zmiany. _

bezpieczeństwo
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)