Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawa: od 1 stycznia tańsze bilety dla dzieci z dużych rodzin

0
Podziel się

Od 1 stycznia 2014 r. dzieci z rodzin z trójką potomstwa będą miały prawo
do rocznych, tańszych biletów komunikacji miejskiej.

Warszawa: od 1 stycznia tańsze bilety dla dzieci z dużych rodzin
(daniel.s/CC/Flickr)
bEpERHat

Od 1 stycznia 2014 r. dzieci z rodzin z trójką potomstwa będą miały prawo do rocznych biletów komunikacji miejskiej w cenie 99 zł. Rodzina musi mieszkać w Warszawie i rozliczać się w stolicy z podatków; roczny bilet otrzymają dzieci do 20. roku życia.

Bilety roczne dla dzieci można kupić jedynie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, wcześniej należy wypełnić wniosek dostępny m.in. na stronie internetowej ZTM. Bilety są kodowane na spersonalizowanej karcie miejskiej; osoba uprawniona do zniżki otrzymuje hologram, który jest naklejany na kartę - Kartę młodego warszawiaka.

Bilet jest ważny do godz. 23.59 trzysta sześćdziesiątego piątego dnia terminu ważności biletu (trzysta sześćdziesiątego szóstego dnia o ile obejmuje dzień 29 lutego). Bilet od 1 stycznia uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów - na obszarze obu stref biletowych.

bEpERHav

Dziecko, które będzie korzystało z tego biletu, musi mieć mniej niż 20 lat i mieszkać w Warszawie. Jednak, jeśli jedno z dzieci straci swoje uprawnienia, bo np. skończy 20 lat, albo wyprowadzi się z Warszawy, pozostałe dzieci nadal będą mogły korzystać z biletu po niższej cenie.

Kolejny warunek określa, że rodzice dziecka lub opiekunowie prawni (a także rodzic lub opiekun samotnie je wychowujący) także muszą mieszkać w stolicy i rozliczać się z podatków w warszawskim urzędzie skarbowym.

Do tej pory rodziny z trójką dzieci nie korzystały z ulg na przejazdy komunikacją miejską. Od nowego roku nie zmieniają się uprawnienia dla rodzin z czwórką dzieci i więcej; tak jak obecnie, będą podróżować za darmo.

Od 1 stycznia 2014 r. osoby mieszkające w Warszawie i rozliczające się z podatków w warszawskim urzędzie skarbowym mogą kupować bilety długookresowe po niższej cenie - w tym celu muszą wyrobić Kartę warszawiaka. Z kolei Karta młodego warszawiaka przysługuje dzieciom mieszkańców Warszawy rozliczających podatek w stolicy (przysługuje osobom do 20. roku życia lub studentom do 26. roku życia).

bEpERHaB

Oferta zniżek w ramach Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka ma być rozszerzana o korzystanie z miejskich pływalni, teatrów oraz z podmiotów komercyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Płacisz podatki w stolicy? Zapłacisz mniej za... - _ Jeśli ktoś będzie płacił PIT w Warszawie, będzie miał niższe ceny biletów niż ci, którzy takich podatków nie płacą _ - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Tańsze bilety, ale tylko z tą kartą Stołeczny ratusz chce wprowadzić Kartę Warszawiaka uprawniającą do tańszych biletów długookresowych komunikacji miejskiej osoby, które płacą w stolicy podatki
Tańsze żłobki, przedszkola, bilety. Z tą kartą Karta to system ulg dla rodzin wielodzietnych, m.in. uprawniający do tańszego przedszkola i żłobku czy tańszych biletów komunikacji miejskiej.
bEpERHaW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)