Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawska Grupa Inwestycyjna - twórcy piramidy finansowej przed sądem

0
Podziel się:

Zaczyna się proces grupy, która oszukała klientów na ponad ćwierć miliarda złotych.

Warszawska Grupa Inwestycyjna - twórcy piramidy finansowej przed sądem
(arrakasta - Fotolia.com)
bEChfCdN

Oszukali tysiące klientów na ponad 250 mln złotych. Dziś staną przed warszawskim sądem. Mowa o członkach zarządu Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej Dom Maklerski S.A., która przed laty prowadząc podwójną księgowość oszukała nie tylko klientów także Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Mimo że WGI licencję maklerską utraciła, klienci do dziś nie odzyskali swoich pieniędzy.

Warszawska Grupa Inwestycyjna oferowała klientom bardzo zyskowne inwestycje na rynku walutowym. Aby zarobić, trzeba było jednak wpłacić minimum 50 tysięcy złotych. Chętnym mimo to było wielu. Wiarygodność przedsięwzięcia podnosiły zasiadające w radach nadzorczych różnych spółek należących do WGI osobistości ze świata biznesu i finansów, miedzy innymi Dariusz Rosati, czy Henryka Bochniarz, która zasiadała w radzie nadzorczej WGI Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA.

Tymczasem według aktu oskarżenia, grupa inwestycyjna część środków przekazywała na zabezpieczanie zaciąganych kredytów. Ponieważ nie były one spłacane, pieniądze klientów w konsekwencji przepadły. W sumie setki osób poniosły straty liczone w milionach. Teraz trzem członkom zarządu spółki grozi do 10 lat więzienia.

bEChfCdP
Czytaj więcej w Money.pl
Porażka finansowa Berlusconiego. Stracił... W 2004 roku Berlusconi kupił za 35 milionów euro rezydencję w Lombardii. Wielokrotnie deklarował, że w wielkiej posiadłości powstanie Uniwersytet Myśli Liberalnej. Nic z tych planów nie wyszło.
Strauss-Kahn doradcą serbskiego rządu Strauss-Kahn oraz 15 wybranych przez niego ekspertów ma pomóc Serbii w przezwyciężeniu obecnego kryzysu gospodarczo-społecznego.
Kredyty w Rosji. Masowo rosną długi Średnio co dziesiąty Rosjanin ma po pięć niezamkniętych kredytów
bEChfCeq
KOMENTARZE
(0)