Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wartość rynku czekolady wzrośnie do 25 miliardów dolarów

0
Podziel się:

Amerykański rynek czekolady jest największym rynkiem czekoladowych łakoci na świecie.

Wartość rynku czekolady wzrośnie do 25 miliardów dolarów
(Judy van der Velden/Flickr)
bESCtrXF

Amerykański rynek czekolady, który jest największym rynkiem czekoladowych łakoci na świecie, wzrośnie do 25 miliardów dolarów w 2019 roku z 21 miliardów dolarów osiągniętych w 2014 roku - podaje firma badawcza Mintel.

Choć czekoladowe słodycze pozostają popularne w Stanach Zjednoczonych i 85 proc. dorosłych je kupuje, moda na zdrowy styl życia i rosnące ceny nadwyrężają jej sprzedaż w ostatnim czasie.

Około 53 proc. amerykańskich konsumentów je czekoladę przynajmniej raz w tygodniu. Około 32 proc. kupuje więcej czekolady w okolicach świąt dla siebie, a 33 proc. jako prezent. 72 proc. traktuje czekoladę jako małą przekąskę, a 29 proc. sięga po nią, aby poprawić sobie humor. 71 proc. woli czekoladowe wariacje od klasycznej czekolady.

bESCtrXH

W 2014 roku to jednak Europa była najbardziej innowacyjnym rynkiem czekolady, wprowadzając na rynek najwięcej nowych produktów. Następne były Azja, Ameryka Północna, Ameryka Łacińska i Afryka.

Choć to amerykański rynek jest największym rynkiem czekolady, to rynek azjatycki będzie rósł najszybciej w roku 2015 i w latach następnych, twierdzi analityk Mintel Marcia Mogelonsky.

Czytaj więcej w Money.pl
Spędź noc w fabryce czekolady Czekoladowe desery, wycieczka po muzeum czekolady i czekoladoterapia - to niektóre z atrakcji, jakie oferuje obiekt.
DNA świń w czekoladzie znanych firm Muzułmańskie grupy broniące praw konsumenta zaapelowały o bojkot produktów firm Cadbury i Mondelez International Inc.
bESCtrYi
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)