Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wątpliwe finansowanie wizyty papieża

0
Podziel się

Chodzi o blisko 2 mln funtów na wrześniową pielgrzymkę Benedykta XVI Wielkiej Brytanii.

Wątpliwe finansowanie wizyty papieża
(PAP/EPA)
bCYAOQAB

Brytyjscy parlamentarzyści chcą, by rząd wyjaśnił dlaczego 1,85 mln funtów z funduszu przeznaczonego na pomoc zagraniczną, zostało wydanych na wrześniową wizytę w Wielkiej Brytanii papieża Benedykta XVI - informuje BBC na swej stronie internetowej.

Wątpliwości deputowanych dotyczą transferu środków z ministerstwa do spraw rozwoju międzynarodowego do ministerstwa spraw zagranicznych, ujawnionego w raporcie parlamentarnej komisji do spraw rozwoju międzynarodowego.

Brytyjski rząd wydał na czterodniową wizytę Benedykta XVI około 10 mln funtów, bez uwzględnienia pieniędzy na zapewnienie bezpieczeństwa papieżowi.
Informacja o tym, że pielgrzymka została częściowo sfinansowana z funduszu na pomoc rozwojową była zaskakująca dla parlamentarzystów i zapewne zaskoczy również podatników - uważa Malcom Bruce przewodniczący parlamentarnej komisji ds. rozwoju międzynarodowego.

_ - Ministrowie muszą dokładnie wyjaśnić na co zostało to wydane i czy wpisuje się to w nasze zaangażowanie w pomoc międzynarodową _ - dodał Bruce.

bCYAOQAD

Rzecznik ministerstwa ds. rozwoju międzynarodowego stwierdził, że było ono jednym z kilku resortów finansujących wizytę papieża, a pieniądze przekazane do MSZ nie stanowiły oficjalnie pomocy rozwojowej, tylko były częścią międzyresortowej działalności finansowej.

_ - Nasz wkład wynikał z uznania dla roli Kościoła katolickiego w świadczeniu pomocy medycznej i edukacyjnej w krajach rozwijających się _ - oświadczył rzecznik.

bCYAOQBe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)