Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ważna decyzja w sprawie Modlina. To koniec lotniska?

0
Podziel się

Pas startowy jest źle naprawiony i nadal stanowi zagrożenie dla samolotów. Inspektor nadzoru budowlanego twardo mówi, że...

Ważna decyzja w sprawie Modlina. To koniec lotniska?
(PAP/Jakub Kamiński)
bDyFIMWJ

Bez generalnego remontu nie będzie lotów z Modlina. Wszystko wskazuje na to, że Wojewódzki Inspektor Nadzoru budowlanego nie wyda zgody na użytkowanie lotniska.

Jaromir Grabowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że pas startowy jest źle naprawiony i nadal stanowi zagrożenie dla startujących i lądujących samolotów. Ostateczna decyzja zapadnie do końca tygodnia. _ _

_ - Teoretycznie może zapaść decyzja unieważniająca zakaz w części dotyczącej użytkowania, ale ekspertyzy są niekorzystne. W praktyce oznacza to, że aż do zakończenia remontu generalnego zgody nie będzie - _powiedział Grabowski.

bDyFIMWL

Lotnisko w Modlinie nie przyjmuje dużych samolotów pasażerskich od miesiąca. 22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów - o numerach 08 i 26 - czyli betonowych odcinków, po 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, co spowodowało, że samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogą tam wykonywać operacji lotniczych. Rejsy z Modlina zostały przeniesione do innych portów lotniczych, głównie na lotnisko Chopina.

Kontrole Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Urzędu Lotnictwa Cywilnego wykryły liczne pęknięcia i ukruszenia. Remont rozpoczął się 27 grudnia i zakończył się 4 stycznia 2013 roku. Dyrekcja portu zapowiadała, że niezależnie od decyzji Inspektoratu wiosną rozpocznie się generalny remont pasa.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigantyczne odszkodowania za pas w Modlinie - _ Będziemy dochodzili roszczeń od wykonawcy i od firmy nadzorującej _ - zapowiada przedstawiciel zarządu portu. Ujawnił ile tracą i jakich sum zażądają.
Kluczowa kontrola w Modlinie. Wrócą samoloty? Dziś mają być przeprowadzone ostateczne kontrole wykonania napraw przy obydwu progach drogi startowej na lotnisku w Modlinie.
bDyFIMXm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)