Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wenezuela: Aresztowano urzędnika odpowiedzialnego za wewnętrzny rynek paliwowy

0
Podziel się

Wenezuelski prezydent Nicolas Maduro oświadczył, że kraj będzie musiał podnieść ceny paliw na rynku wewnętrznym, aby uniknąć strat ocenianych na 12 miliardów dolarów rocznie.

Wenezuela: Aresztowano urzędnika odpowiedzialnego za wewnętrzny rynek paliwowy
(AP/Fotolink/East News)
bDyFKoQB

Wysoki urzędnik ministerialny został aresztowany pod zarzutem korupcji - poinformowała w piątek prokuratura, która wydala w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Aresztowany Nubia Parada jeszcze tego samego dnia miał stanąć przed sądem. Wenezuelski państwowy koncern naftowy PDVSA subsydiuje ceny paliw płynnych na rynku wewnętrznym. Galon benzyny kosztuje w Wenezueli 0,02 dolara, co stwarza ogromne możliwości nadużyć.

Bardzo lukratywną praktyką uprawianą przez tysiące Wenezuelczyków mieszkających np. w pobliżu granicy z Kolumbią jest wywożenie paliwa w specjalnie powiększonych, bardzo pojemnych bakach własnych samochodów i jej odsprzedawanie z ogromnym zyskiem po drugiej stronie granicy.

bDyFKoQD

Tak zaniżona cena paliw na rynku wewnętrznym stwarza również możliwość operacji korupcyjnych na dużą skalę.

Wenezuelski prezydent Nicolas Maduro oświadczył w tych dniach, że kraj będzie musiał podnieść ceny paliw na rynku wewnętrznym, aby uniknąć strat ocenianych na 12 miliardów dolarów rocznie.

Czytaj więcej w Money.pl

bDyFKoQJ
bDyFKoRe
KOMENTARZE
(0)