Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wenezuela: Stan prezydenta poprawia się

0
Podziel się:

Hugo Chaveza nie jest w stanie śpiączki jak głosiły niektóre źródła - powiedział jego brat Adan, który odwiedził go w Hawanie.

Wenezuela: Stan prezydenta poprawia się
(AP/Fotolink/East News)

Hugo Chavez nie jest w stanie śpiączki jak głosiły niektóre źródła - powiedział jego brat Adan, który odwiedził go w Hawanie.

11 grudnia zeszłego roku Chavez przeszedł na Kubie czwartą już operację usunięcia zmian nowotworowych.

Adan Chavez, który jest gubernatorem rodzinnego stanu Barinas, powiedział, że stan zdrowia jego brata poprawia się z dnia na dzień.

_ - Szef państwa dobrze reaguje na stosowaną terapię a jego stan zdrowia stale się poprawia _ - głosi komunikat opublikowany przez urząd prezydenta w Caracas. Komunikat określa jako _ całkowicie fałszywe _ pogłoski, że Chavez jest wstanie śpiączki a rodzina rozważa możliwość odłączenia go od aparatury podtrzymującej życie.

Z powodu choroby Chavez nie mógł złożyć w konstytucyjnym terminie, to jest 10 stycznia, przysięgi prezydenckiej na kolejną kadencję po zwycięstwie w wyborach z 10 października.

Wenezuelski Sąd Najwyższy orzekł, że prezydent może złożyć przysięgę w późniejszym terminie, gdy wróci do zdrowia. Sąd uznał ciągłość władzy, którą w zastępstwie złożonego chorobą szefa państwa sprawuje wiceprezydent Maduro.

Pogłoski o pogarszającym się stanie zdrowia Chaveza nasiliły się po tym jak nie przesłał on pozdrowień do uczestników wiecu jego zwolenników, którzy zgromadzili się w dniu, w którym powinno odbyć się jego zaprzysiężenie.

W odróżnieniu od poprzednich operacji, którym poddał się na Kubie, tym razem nie opublikowano żadnych zdjęć Chaveza. W ub. tygodniu wizyty w Hawanie złożyli prezydenci Peru i Argentyny, Ollanta Humala i Cristina Fernandez, jednak nie wiadomo, czy odwiedzili Chaveza w szpitalu.

Przeciągająca się niepewność co do stanu zdrowia Chaveza ma duże znaczenie nie tylko dla Wenezueli, czołowego producenta ropy w regionie, ale także dla innych krajów rządzonych przez lewicę, w tym dla Kuby.

Czytaj więcej w Money.pl
Czy Hugo Chavez wróci do rządzenia? Prezydent Wenezueli Hugo Chavez, który trzy tygodnie temu przeszedł na Kubie operację usunięcia nowotworu, jest w stabilnym, ale delikatnym stanie.
Chcą rządów dyktatora? Dziś się okaże Wenezuelczycy wybiorą dziś prezydenta. Konkurentem dotychczasowego, autorytarnego przywódcy, socjalisty Hugo Chaveza jest centrowy lider opozycji Henrique Capriles.
Ma raka, startuje w wyborach prezydenckich Prezydent Wenezueli zapewnia, że mimo choroby zamierza kandydować w zaplanowanych na październik wyborach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)