Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Anna Frankowska
|

Uwaga na wezwania do zapłaty za wpis do rejestru. Resort ostrzega: są fałszywe!

22
Podziel się

MRPiPS zawiadomiło prokuraturę o oszustwie polegającym na rozsyłaniu poczta elektroniczną fałszywych wezwań do zapłaty za wpis do "Rejestru". Ministerstwo podkreśla, że nie jest autorem wezwań, wszystkie podane tam dane są fałszywe i nie należy za nic płacić.

minister Elżbieta Rafalska
minister Elżbieta Rafalska (Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDnEbSSZ

Uwaga na fałszywe maile, które wzywają do zapłaty za wpis do rejestru. Takie ostrzeżenie wydał Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Resort podkreśla, że nie jest autorem wezwań, a wszystkie podane tam dane są fałszywe, nie należy za nic płacić. Elżbieta Rafalska podkreśla, że jest to żerowania na zaufaniu do instytucji. "Będziemy z tym walczyć i ścigać" - podkreśliła.

Resort zawiadomił prokuraturę o oszustwie polegającym na rozsyłaniu pocztą elektroniczną fałszywych wezwań do zapłaty za wpis do "Rejestru".

"Trzeba to ukrócić, to jest żerowanie na zaufaniu do instytucji - że chodzi o resort rodziny, że kwota nie jest wielka" - powiedziała PAP szefowa ministerstwa Elżbieta Rafalska. "Zgłosiliśmy dziś sprawę do prokuratury" - dodała.

bDnEbSTb

"Bezwzględnie będziemy z tym walczyć i ścigać. Powiadomiliśmy wszystkie urzędy wojewódzkie w kraju, one przekazują tę informację niżej. Jest też komunikat na stronie resortu" - mówiła PAP minister.

"Dostawaliśmy sygnały od szkół, instytucji. Wygląda to bardzo wiarygodnie, jest nasz adres, jest podpis specjalisty, ale wszystko to nieprawda" - dodała.

Ministerstwo podkreśla, że nie rozsyła żadnych takich wezwań. Fałszywe wezwania dotyczą kwoty 365 zł, za "potwierdzenie wpisu do Rejestru". W mailach nie jest podane, o jaki rejestr chodzi.

Autor, powołując się na resort, próbuje w ten sposób wyłudzać pieniądze. "Podpisana pod wezwaniem osoba nie jest pracownikiem ministerstwa, podany adres poczty elektronicznej nie jest zarejestrowany w domenie resortu, nieprawdziwy jest również adres siedziby ministerstwa. Podany numer konta nie należy do MRPiPS" - podkreślał resort. Fałszywa jest również informacja o konsekwencjach nieuregulowania należności.

bDnEbSTh
bDnEbSTC
Źródło:
KOMENTARZE
(22)
lool
4 lata temu
pieniądze idą w kosmos czy na konto w banku. Tak trudno zablokować konto czy sprawdzić kto jest jego właścicielem? Jeżeli komornik ma zająć czyjeś konto to nie ma z tym najmniejszych problemów - i właściciel jest znany
YT
4 lata temu
kpiny ze społeczeństwa !!!! tylko ostrzeżenie a nic nie robią aby zapobiegać
olga
4 lata temu
przeciez numer konta dla kogos jest przpisany, z miejsca powinien byc namierzony oszust.
bDnEbSTD
obrona
4 lata temu
Wzywa a gdzie odpowiednie działanie?
Pl
4 lata temu
A gdzie i co robią służby
...
Następna strona