Notowania

kraj
10.02.2017 16:51

Uwaga na wezwania do zapłaty za wpis do rejestru. Resort ostrzega: są fałszywe!

MRPiPS zawiadomiło prokuraturę o oszustwie polegającym na rozsyłaniu poczta elektroniczną fałszywych wezwań do zapłaty za wpis do "Rejestru". Ministerstwo podkreśla, że nie jest autorem wezwań, wszystkie podane tam dane są fałszywe i nie należy za nic płacić.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
minister Elżbieta Rafalska

Uwaga na fałszywe maile, które wzywają do zapłaty za wpis do rejestru. Takie ostrzeżenie wydał Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Resort podkreśla, że nie jest autorem wezwań, a wszystkie podane tam dane są fałszywe, nie należy za nic płacić. Elżbieta Rafalska podkreśla, że jest to żerowania na zaufaniu do instytucji. "Będziemy z tym walczyć i ścigać" - podkreśliła.

Resort zawiadomił prokuraturę o oszustwie polegającym na rozsyłaniu pocztą elektroniczną fałszywych wezwań do zapłaty za wpis do "Rejestru".

"Trzeba to ukrócić, to jest żerowanie na zaufaniu do instytucji - że chodzi o resort rodziny, że kwota nie jest wielka" - powiedziała PAP szefowa ministerstwa Elżbieta Rafalska. "Zgłosiliśmy dziś sprawę do prokuratury" - dodała.

"Bezwzględnie będziemy z tym walczyć i ścigać. Powiadomiliśmy wszystkie urzędy wojewódzkie w kraju, one przekazują tę informację niżej. Jest też komunikat na stronie resortu" - mówiła PAP minister.

"Dostawaliśmy sygnały od szkół, instytucji. Wygląda to bardzo wiarygodnie, jest nasz adres, jest podpis specjalisty, ale wszystko to nieprawda" - dodała.

Ministerstwo podkreśla, że nie rozsyła żadnych takich wezwań. Fałszywe wezwania dotyczą kwoty 365 zł, za "potwierdzenie wpisu do Rejestru". W mailach nie jest podane, o jaki rejestr chodzi.

Autor, powołując się na resort, próbuje w ten sposób wyłudzać pieniądze. "Podpisana pod wezwaniem osoba nie jest pracownikiem ministerstwa, podany adres poczty elektronicznej nie jest zarejestrowany w domenie resortu, nieprawdziwy jest również adres siedziby ministerstwa. Podany numer konta nie należy do MRPiPS" - podkreślał resort. Fałszywa jest również informacja o konsekwencjach nieuregulowania należności.

Tagi: kraj, przestępczość, prokuratura, oszustwo, rząd, pap, mrpips, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2017

YTkpiny ze społeczeństwa !!!! tylko ostrzeżenie a nic nie robią aby zapobiegać

11-02-2017

loolpieniądze idą w kosmos czy na konto w banku. Tak trudno zablokować konto czy sprawdzić kto jest jego właścicielem? Jeżeli komornik ma zająć czyjeś … Czytaj całość

11-02-2017

olgaprzeciez numer konta dla kogos jest przpisany, z miejsca powinien byc namierzony oszust.

Rozwiń komentarze (22)