Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ministerstwo finansów
13.06.2014 15:02

Wiceminister finansów Dorota Podedworna-Tarnowska za Kowalczyka

Podedworna-Tarnowska od roku jest wiceministrem finansów, nadzoruje departamenty: Gospodarki Narodowej, Rachunkowości oraz Podatków Lokalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Finansów)
Minister finansów

Wiceminister finansów Dorota Podedworna-Tarnowska obejmie od poniedziałku nadzór nad zarządzaniem długiem za Wojciecha Kowalczyka - poinformowało dziś źródło Polskiej Agencji Prasowej w Ministerstwie Finansów.

_ - Wiceminister finansów Dorota Podedworna-Tarnowska obejmie od poniedziałku nadzór nad zarządzaniem długiem publicznym, w jej kompetencjach będzie nadzór m.in. nad departamentami Długu Publicznego oraz Rozwoju Rynku Finansowego. Zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Kowalczyka, który odchodzi na stanowisko wiceministra skarbu _ - powiedziało PAP źródło w resorcie finansów.

Podedworna-Tarnowska od roku jest wiceministrem finansów, nadzoruje departamenty: Gospodarki Narodowej, Rachunkowości oraz Podatków Lokalnych. Jest także przewodniczącą Komisji Nadzoru Audytowego, nadzoruje Komitet Standardów Rachunkowości.

W 1998 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie następnie podjęła pracę naukową, a w 2006 r. uzyskała z wyróżnieniem tytuł doktora nauk ekonomicznych. Jest absolwentką Podyplomowych Studiów Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim, International Faculty Program w IESE Business School w Barcelonie oraz licznych kursów z zakresu audytu, standardów rachunkowości i doradztwa inwestycyjnego. W 2012 r. odbyła staż naukowy w dziedzinie finansów w New York University Stern School of Business.

Przed objęciem stanowiska podsekretarza stanu w MF pracowała w SGH na stanowisku adiunkta w Instytucie Zarządzania Wartością w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Była kierownikiem Podyplomowych Studiów Doradztwa Finansowego. Pełniła również funkcję prodziekana Studium Magisterskiego w SGH. Doświadczenie zawodowe, oprócz pracy naukowej, zdobywała m.in. w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od kilkunastu lat zasiadała w radach nadzorczych spółek, m.in. Banku BPH, gdzie była członkinią Komitetu Audytu i Komitetu Inwestycyjnego.

Jest specjalistką w dziedzinie finansów przedsiębiorstwa oraz rynku finansowego, autorką i współautorką publikacji naukowych i prac zbiorowych nagradzanych i wyróżnianych w licznych konkursach oraz członkinią kolegiów redakcyjnych w międzynarodowych czasopismach.

Wojciech Kowalczyk zastąpi od poniedziałku w MSP Pawła Tamborskiego. W ubiegły piątek resort skarbu podał, że premier przyjął dymisję Tamborskiego, rezygnacja ma związek z planowanym zgłoszeniem na stanowisko prezesa GPW.

Tagi: ministerstwo finansów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz