Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wicepremier Rosji odłożył wizytę w Kijowie

0
Podziel się:

Dmitrij Rogozin odłożył wizytę w Kijowie ze względu na sytuację na Ukrainie - podała agencja Interfax.

Wicepremier Rosji odłożył wizytę w Kijowie
(ec.europa.eu)
bFgrqDVN

Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin poinformował, że odłożył zaplanowaną wizytę w Kijowie ze względu na sytuację na Ukrainie - podała agencja Interfax. Rogozin dodał, że zostało to uzgodnione z władzami ukraińskimi.

_ - O godzinie 15 (godz. 12 czasu polskiego) planowaliśmy dziś (w czwartek) lecieć do Kijowa, żeby przeprowadzić posiedzenie grupy przemysłowej wysokiego szczebla, ale z uwagi na sytuację w stolicy Ukrainy i po uzgodnieniu ze stroną ukraińską zdecydowaliśmy się odłożyć o kilka dni ten wyjazd _ - powiedział Rogozin na posiedzeniu rosyjskiego rządu.

O planowanej wizycie Rogozina w Kijowie informował w środę wieczorem Interfax, powołując się na wiceministra spraw zagranicznych Rosji Grigorija Karasina, który tego dnia przebywał w stolicy Ukrainy. Karasin nie ujawnił celu wizyty Rogozina. Natomiast informując o swoich rozmowach w Kijowie przekazał, że dotyczyły one planowanych dwustronnych kontaktów politycznych i sytuacji wewnętrznej na Ukrainie.

bFgrqDVP

Rogozin, w przeszłości ambasador Rosji przy NATO, w gabinecie premiera Dmitrija Miedwiediewa odpowiada za przemysł zbrojeniowy i kosmiczny. Znany jest z nacjonalistycznych poglądów. Na początku tego miesiąca założona przez niego partia Rodina (Ojczyzna) uczestniczyła w tworzeniu na południu Ukrainy, w tym na Krymie, struktur Słowiańskiego Frontu Antyfaszystowskiego.

Organizacja ta zaapelowała do prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza o uspokojenie sytuacji w kraju, a do prezydenta Rosji Władimira Putina o podjęcie działań dyplomatycznych w obronie interesów i praw Rosjan mieszkających na Ukrainie _ w związku z szerzącą się tam rusofobią i neonazizmem _.

Czytaj więcej w Money.pl

bFgrqDWq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)