Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Więcej za polisę? Największy ubezpieczyciel podsumował koszty nawałnic na Pomorzu [WIDEO]

Więcej za polisę? Największy ubezpieczyciel podsumował koszty nawałnic na Pomorzu

200 milionów złotych wypłaci PZU osobom poszkodowanym w nawałnicach, które w wakacje nawiedziły Pomorze - wynika z szacunków PZU Życie.

W wyniku nawałnic, które przeszły w sierpniu nad Polską, zginęło sześć osób, a 52 zostały ranne. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne.

Mimo tej tragedii, Roman Pałac, prezes PZU Życie ocenia, że ostatnie 10 lat dla Polaków jak i ubezpieczycieli były mimo wszystko łaskawe.

- Zdarzenia o charakterze katastroficznym, jeśli występowały, miały miejsce na bardzo małym obszarze - przypomina Prezes PZU Życie. Jego zdaniem bardziej niebezpieczne jest to, że zmienia się charakter gwałtownych zjawisk naturalnych. To np. trąby powietrzne, które jeszcze kilka lat temu były rzeczą wyjątkową w naszej strefie klimatycznej.

I choć wysokość odszkodowań wypłaconych tylko z powodu jednej sierpniowej wichury jest gigantyczna, składki ubezpieczeniowe na razie pozostają bez zmian. Średni wartość składki za ubezpieczenie domu to 400 zł za rok, a mieszkania to 200 złotych rocznie.

- Jeśli spojrzymy na to w ten sposób, że często za tę sumę ubezpieczamy majątek całego życia, nie jest to wysoki koszt - przyznaje prezes PZU Życie.

Czy w najbliższych latach zapłacimy więcej za ubezpieczenia? Jak zachęcić osoby, które mimo rosnącego zagrożenia, ubezpieczać się nie chcą.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy money.pl z prezesem PZU Życie Romanem Pałacem.

Czytaj także
Polecane galerie
edc
2017-10-12 08:15
Moi rodzice rezygnują z ubezpieczania domu w PZU. Zresztą nie tylko oni, cała rodzina. To podziękowanie za to jak traktujecie ubezpieczonych, w tym tych po nawałnicach.
Żegnamy ozięble, inny ubezpieczyciel skorzysta.
Adam
2017-10-12 07:52
Jakie PZU Życie?;)))))) Amatorzy...
Babcia 70 tka.
2017-10-11 14:53

zapłacimy więcej za ubezpieczenia

Ja w PZU po 40 latach już nic nie zapłacę. Po wichurze miałam z połowy małego balkonu tynk zerwany.
Kiedy zgłosiłam, powiedziano mi przez telefon, że decyzja będzie negatywna, ponieważ tynk na balkonie to
ozdoba. I niech tak zostanie. Moja energia negatywna dla PZU ani chluby ani kasy im nie doda. Myślę, że
wiele osób przekonało się już, że składki idą na wynagrodzenia i premie dla prezesów i to nie niskie. Mnie nie stać na takie fundowanie im ze swojej emerytury. Te wieloletnie moje składki zapewne odbiją się czkawką dla nich. Rząd tupnie to wypłacają, ale PZU latami kicha na ludzi, takie jest moje zdanie i zapewne nie tylko. Kolejna firma pod lupę, przez powiązania z różnymi... mogą dalej czerpać ze składek Polaków i afery z tego nie będzie.