Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więcej zapłacimy za Dużego Lotka

0
Podziel się:

Stawka jednego zakładu Dużego Lotka drożeje od piątku z 1,25 do 2 zł - poinformowała rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego Magdalena Wojciechowska. W jej opinii wyższe opłaty wpłyną na uatrakcyjnienie tego produktu, czyli podwyższenie wygranych.

Więcej zapłacimy za Dużego Lotka

*Stawka jednego zakładu Dużego Lotka drożeje od piątku z 1,25 do 2 zł - poinformowała w środę PAP rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego Magdalena Wojciechowska. *

Według Wojciechowskiej, "zmiana stawki jest elementem strategii i polityki marketingowej Totalizatora".

Rzeczniczka wyjaśniła, że strategia zakłada uatrakcyjnienie głównego produktu - Dużego Lotka, czyli podwyższenie wygranych.

- Po wprowadzeniu nowych stawek, klient będzie zostawiał w kolekturze 2 zł, z czego wygrane będą liczone od 1,60 zł. Natomiast 40 gr Totalizator przeznaczy na inwestycje sportowe oraz kulturę. Wcześniej klient płacił za jeden zakład 1,25 zł, z czego 25 gr przekazywano na inwestycje - poinformował rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego Magdalena Wojciechowska. Wyjaśniła również, że po wprowadzeniu nowych stawek, trafienie tzw. "szóstki" przyniesie wygraną ok. 1 mln 600 tys. zł. Do tej pory wygrana wynosiła 1 mln 200 tys. zł. Natomiast w przypadku trafienia tzw. "trójki", wygrana wyniesie 16 zł, a nie jak dotychczas 10 zł.

W 2005 r. Totalizator przekazał na inwestycje sportowe 480 mln zł, a na kulturę narodową 120 mln zł. Jeśli wpływy TS w wyniku podwyżek spadną jeszcze bardziej, wiele miejscowości będzie mogło się pożegnać z nowymi boiskami, halami sportowymi, basenami oraz utrzymywanymi za pieniądze Totalizatora dziecięcymi i młodzieżowymi drużynami sportowymi - przestrzega "Trybuna".

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)