Notowania

"The Economist": geniusz Wielkiej Brytanii polega na integracji m.in. Polaków

Geniusz Wielkiej Brytanii polega między innymi na umiejętności integrowania przybyszów - pisze w najnowszym numerze tygodnik "The Economist". Zdaniem autorów analizy, przykładem tego są mieszkający na Wyspach Polacy i kultywowane zwyczaje bożonarodzeniowe, w tym karp, barszcz i makowiec na wigilijnym stole. Do tego postne pierogi oraz sianko i opłatek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ben Stevens)

Pod tymi tradycjami drzemią zwykłe dobre stosunki między przedstawicielami obu narodów - pisze "The Economist". Brytyjczycy chętnie kupują w polskich sklepach czosnkową kiełbasę, a Polacy zaczynają się przyzwyczajać do świątecznego indyka i słuchają bożonarodzeniowych przemówień królowej. Wśród fanów piłki nożnej, ale też w kościołach, język polski miesza się z angielskim.

Brytyjczycy wiedzą, jak się integrować: 82 procent obywateli deklaruje, że co najmniej raz w tygodniu z własnej woli spotyka się z przedstawicielami innych grup etnicznych i religijnych. Wielka Brytania ma przedmieścia we francuskim stylu, hinduskich gwardzistów, żydowskie potrawy i liberalnego muzułmańskiego burmistrza w stolicy, a ostatnio także pierogi.

Brytyjskości nie osiąga się przez polityczny dyktat, tylko przez zakorzeniony w ludziach instynkt integracji - wnioskuje "The Economist".

Informacyjna Agencja Radiowa, Rafał Motriuk

Tagi: wielka brytania, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2017

wwMy Polacy jadąc na zachód europy czy w inny rejon świata jedziemy w dobrej wierze i po to aby godnie żyć a nie aby swoją religie czy przekonania na … Czytaj całość

08-01-2017

mukNic o integracji muzułmanów? Słaby ten The Economist.

08-01-2017

cektypowy artykuł chwalący politykę multi-kulti. Ile lat mieszkał pan z tymi Polakami? w Anglii lub innych krajach Europy że pisze o rzekomym Angielskim … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)