Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka Brytania. Uwolniono 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy

0
Podziel się:

Zatrzymano trzy osoby zamieszane w handel żywym towarem.

Wielka Brytania. Uwolniono 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy
bEEektfp

Policja w Glasgow w Szkocji uwolniła 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy - podał szkocki Daily Record. Trzy osoby zatrzymano podczas operacji przeciwko gangowi handlarzy żywym towarem prowadzonej wspólnie przez policję szkocką, angielską i polską.

Tabloid _ Daily Record _ informuje, że Polaków uwolniono we wtorek w biurowcu w dzielnicy Cowcaddens, w którym do lipca mieściła się redakcja _ Sunday Post _. Teraz znajdują się oni pod opieką policyjnej komórki zwalczającej handel żywym towarem i przemyt narkotyków. Policyjną akcją kierował Scotland Yard.

_ - Trzy osoby zostały aresztowane pod zarzutem zmuszania Polaków do pracy przymusowej _ - cytuje gazeta rzecznika metropolitalnej policji Londynu. Jest to dwoje Polaków - 58-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna. Zostali zatrzymani na autostradzie M6 w Cumbrii w północno-zachodniej Anglii. Trzecim aresztowanym jest 47-letni Brytyjczyk mieszkający w Buckhurst Hill w hrabstwie Essex na północny wschód od Londynu.

bEEektfr

Scotland Yard poinformował, że duże sumy gotówki wraz z dokumentami znaleziono podczas rewizji w Aberdeen we wschodniej Szkocji, Glasgow, Essex i w rejonie Gdańska.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEektfS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)