Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka wymiana silników w Airbusach

0
Podziel się:

Przyczyną jest eksplozja w samolocie australijskich linii Qantas.

Wielka wymiana silników w Airbusach
(Simon_sees/CC/Flickr)

W części samolotów pasażerskich typu Airbus A380 prawdopodobnie zostaną wymienione silniki. Przyczyną jest niedawna eksplozja silnika w samolocie australijskich linii Qantas krótko po starcie.

Rzecznik australijskiego towarzystwa lotniczego Qantas oświadczył, że brytyjska firma Rolls Royce będzie najprawdopodobniej musiała wymienić ok. 40 silników swojej produkcji zamontowanych w samolotach typu Airbus A380.

Samoloty Airbus A380 z silnikami Trent 900 produkcji Rolls Royce'a, są obecnie największymi maszynami pasażerskimi na świecie. Latają w barwach trzech przewoźników - Qantas, Singapore Airlines i niemieckiej Lufthansy. Pozostałe Airbusy A380 napędzane są silnikami produkcji amerykańskiego koncernu General Electric.

Qantas przerwał eksploatację wszystkich swoich sześciu Airbusów A380 po poważnej awarii jednego z silników Trent 900 w maszynie tego typu, do której doszło 4 listopada. Wkrótce po starcie z lotniska w Singapurze silnik stanął w płomieniach i rozpadł się. Pilotom udało się zawrócić na lotnisko i bezpiecznie wylądować. Po dokładnym przeglądzie wszystkich 6 maszyn inżynierowie Qantas zakwalifikowali 3 brytyjskie silniki do wymiany. W silnikach tych wykryto wycieki oleju.

Singapore Airlines i Lufthansa na krótko przerwały eksploatację swoich Airbusów A380. Jednak po przeglądach, większość maszyn zakwalifikowano ponownie do lotów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t116113.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wadliwa;czesc;turbiny;przyczyna;eksplozji;silnika;airbusa;a380,99,0,709219.html) Wadliwa część turbiny przyczyną eksplozji silnika Airbusa A380 Producent silników zapowiedział, że wymieni wadliwą część w silnikach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t115400.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/airbus;zaleca;kontrole;silnikow;a380,120,0,705912.html) Airbus zaleca kontrolę silników A380 To następstwo utraty jednego z silników przez samolot tego typu, latający w barwach australijskich linii Qantas
[ ( http://static1.money.pl/i/h/199/t115399.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/awarie;australijskich;airbusow;to;nie;byl;sabotaz,111,0,706159.html) Awarie australijskich Airbusów: To nie był sabotaż Według przedstawicieli linii lotniczych Qantas to były techniczne awarie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)