Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielkie targi lotnicze i przemysłu obronnego w Polsce

5
Podziel się:

Targi to okazja dla liderów przemysłu lotniczego i obronnego do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Wielkie targi lotnicze i przemysłu obronnego w Polsce
(Bartłomiej Zborowski)
bEJLHpFh

W maju w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce odbędą się targi Aerospace & Defense Meetings Central Europe. To jedna z największych imprez przemysłu obronnego i branży lotniczej.

Jak poinformował rzecznik prasowy marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, impreza odbędzie się w dniach 9-11 maja. - To nie jest tradycyjna wystawa czy targi, jest to program kojarzenia partnerów biznesowych ściśle zarezerwowany dla światowych profesjonalistów z branży cywilnej i obronnej przemysłu lotniczego - dodał.

Leyko podkreślił, że targi to okazja dla liderów przemysłu lotniczego i obronnego do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

bEJLHpFj

Organizatorami imprezy są firma ABE Advanced Business Events, która jest europejskim liderem w organizacji spotkań biznesowych oraz województwo podkarpackie.

Jak tłumaczy rzecznik, województwo podkarpackie jako jedyne w kraju określiło lotnictwo i kosmonautykę jako swoją inteligentną specjalizację w Regionalnej Strategii Innowacji.

- Podkarpackie może poszczycić się ponad stuletnią tradycją w branży lotniczej i ponad 80-letnim doświadczeniem w produkcji samolotów oraz szkoleniem personelu lotniczego - zaznaczył Leyko.

W regionie działa klaster Dolina Lotnicza, która będzie partnerem strategicznym imprezy. Organizacja zrzesza ponad 150 firm, również spoza Podkarpacia, które zatrudniają w sumie ponad 25 tys. pracowników. Klaster skupia podmioty, które produkują ok. 90 proc. krajowej produkcji przemysłu lotniczego.

bEJLHpFp

Leyko podkreślił, że swój udział w majowych targach potwierdziły wielkie koncerny lotnicze, m.in. Airbus, Boeing, Lockheed Martin, Bell Helicopter. Będą też największe firmy z Doliny Lotniczej m.in. Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, Pratt & Whitney Rzeszów, PZL-Świdnik, MTU Aero Engines Polska, Safran Transmission Systems Poland, Hamilton Sundstrand Poland, Goodrich Aerospace Poland, Avio Polska i Heli One Poland.

Poprzednia edycja targów odbyła się w hiszpańskiej Sewilli.

bEJLHpFK
gospodarka
przemysł
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Lonia
5 lata temu
Nie ma innych targów, są tylko największe, rekordowe, najnowocześniejsze..... po prostu NAJ i te takie też będą
Enmerkar
5 lata temu
Proponuję, żeby nasze Ministerstwo Obrony czy czegoś tam, ukradło wszystkie przywiezione eksponaty. Polska Armia (chyba jest coś takiego?) zrobi się momentalnie 50x silniejsza. I przynajmniej raz rząd okradnie nie Polaków, tylko kogoś innego.
AnDroni
5 lata temu
I zostaną pokazane nowe śmigłowce dla armi wybrane w zeszłym roku? tzn w styczniu, lutym a najpóźniej do marca?
bEJLHpFL
LES
5 lata temu
niech kurski pokaze ze placi abonament RTV
-Aldona
5 lata temu
Mądra decyzja.