Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiemy, ile zarabia prezydent USA. Barack Obama pokazał swoje zeznanie podatkowe

0
Podziel się:

Barack Obama zarobił w ubiegłym roku prawie 450 tysięcy dolarów z czego prawie 15% przeznaczył na cele charytatywne. Tak wynika z zeznania podatkowego amerykańskiego prezydenta, które opublikował Biały Dom.

Wiemy, ile zarabia prezydent USA. Barack Obama pokazał swoje zeznanie podatkowe
(SAUL LOEB/AFP)

Barack Obama zarobił w ubiegłym roku prawie 450 tysięcy dolarów z czego prawie 15 procent przeznaczył na cele charytatywne. Tak wynika z zeznania podatkowego amerykańskiego prezydenta, które opublikował Biały Dom.

Wynika z niego, że Barack Obama w 2015 roku otrzymał pensję w wysokości 394 tysięcy dolarów. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 56 tysięcy dolarów ze sprzedaży jego książek.

Prezydencka para rozliczała się wspólnie. Zapłacili 81 tysięcy dolarów podatku, co stanowi 18,7 proc. ich dochodu (który po odliczeniach wyniósł 436 tysięcy USD). Państwo Obamowie przekazali 64 tysiące dolarów jako darowizny. Łącznie dofinansowali 30 organizacji charytatywnych i organizacji pozarządowych. Najwyższą darowiznę od prezydenta USA i jego małżonki otrzymała fundacja Fisher House, która zapewnia zakwaterowanie rodzinom żołnierzy i weteranów przechodzących leczenie.

Zarobki Baracka Obamy zmniejszają się z roku na rok. Ma to związek ze spadającymi wpływami ze sprzedaży jego książek.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)