Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Władimir Putin miał polecieć do Japonii. Tokio mówi "nie"

0
Podziel się:

Według japońskich i rosyjskich agencji, w Tokio podjęto taką decyzję na prośbę Waszyngtonu.

Władimir Putin miał polecieć do Japonii. Tokio mówi "nie"
(PAP/EPA)

Jak informuje agencja Interfax - władze kraju postanowiły przesunąć spotkanie przedstawicieli obu krajów na bliżej nieokreślony termin. Według japońskich i rosyjskich agencji, w Tokio podjęto taką decyzję na prośbę Waszyngtonu.

Jednocześnie Japończycy liczą, że do spotkania szefa ich rządu z Władimirem Putinem dojdzie w trakcie listopadowego szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku, który ma obradować w Pekinie.

Źródła rosyjskie sugerują, że gospodarz Kremla poleci do Japonii wiosną przyszłego roku. Agencja Interfax przypomina, że Tokio należy do koalicji państw, które nałożyły na Rosję sankcje w związku z aneksją Krymu i kryzysem ukraińskim.

Kontakty Japonii z Rosją są napięte od czasu zakończenia II wojny światowej. Spór terytorialny o Wyspy Kurylskie nie pozwolił obu państwom do dziś podpisać traktatu pokojowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin grozi Europie? Niemieckie media ostro... Niemieckie media stwierdzają zgodnie, że Zachód nie może pod żadnym pozorem dać się zastraszyć.
"Putin miał straszyć inwazją na Warszawę" Prezydent Rosji Władimir Putin miał straszyć inwazją wojskową na Warszawę czy Wilno. Tak twierdzi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Ławrow z Fabiusem i Steinmeierem o planie pokojowym dla Ukrainy Wyrazili nadzieję, że zaproponowane przez Władimira Putina zawieszenie broni może pomóc stronom konfliktu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)