Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Władze Krymu stawiają obserwatorom warunki

0
Podziel się:

Samozwańcze, prorosyjskie władze Autonomicznej Republiki Krymu gotowe są
wpuścić na swe terytorium obserwatorów międzynarodowych, lecz nie prowokatorów - oświadczył w
poniedziałek wicepremier Autonomii Rustam Temirgalijew.

Władze Krymu stawiają obserwatorom warunki
(PAP/EPA)

_ Samozwańcza, prorosyjska Autonomiczna Republika Krymu gotowa jest wpuścić na swe terytorium obserwatorów międzynarodowych, lecz nie prowokatorów _ - oświadczył wicepremier Autonomii Rustam Temirgalijew.

W jego ocenie obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), którzy od wielu dni nie mogą przedostać się na kontrolowany przez Rosję półwysep, nie dysponują odpowiednimi dla ich misji dokumentami, a w jej składzie dominują członkowie państw NATO.

_ Składała się ona wyłącznie z wojskowych doradców krajów NATO. Doradców wojskowych nie potrzebujemy, ale gotowi jesteśmy przyjąć obserwatorów międzynarodowych, którzy będą uczciwie wypełniali swą misję _ - powiedział w rozmowie z agencją Interfax-Ukraina.

_ Jesteśmy otwarci na międzynarodowych obserwatorów, ale tylko tych prawdziwych, którzy nie jadą do nas, by urządzać tu prowokacje, lecz pilnować porządku podczas referendum. Jesteśmy gotowi przyjąć misję OBWE pod warunkiem, że będzie ona miała odpowiedni mandat i potwierdzające to dokumenty _ - podkreślił Temirgalijew.

Po raz ostatni wysłannicy OBWE próbowali rozpocząć misję na Krymie w sobotę. Podczas próby przedostania się na półwysep grupa międzynarodowych obserwatorów została zatrzymana przez uzbrojonych mężczyzn; padły strzały ostrzegawcze. Według napastników obserwatorzy nie mają pozwolenia na wjazd na półwysep.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)