Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Władze SLD zawiesiły Jerzego Budzyna

0
Podziel się

Sprawa ma związek z rozliczeniem pieniędzy ze sprzedaży warszawskiej siedziby Sojuszu.

Władze SLD zawiesiły Jerzego Budzyna
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDTLEOMl

Wiceszef warszawskiego SLD Jerzy Budzyn został zawieszony w prawach członka Sojuszu - zdecydował rano zarząd krajowy partii - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Powód to wypowiedzi Budzyna na temat sytuacji finansowej SLD.

Na zdjęciu szef SLD Grzegorz Napieralski

Sprawa ma związek z poniedziałkową publikacją _ Gazety Wyborczej _. Według gazety, działacze stołecznego SLD domagają się, by szef Sojuszu Grzegorz Napieralski wyjaśnił, jak i na kogo wydawał w kampanii pieniądze zarobione na sprzedaży siedziby partii. Jak napisała _ Gazeta _, pieniądze z wartej 35 mln zł transakcji miały znacząco zasilić kampanijne konta. Zdaniem _ GW _, dużo obiecywały sobie stołeczne struktury, gdzie kampania była najdroższa, tymczasem dostały 40 tys. zł.

bDTLEOMn

Budzyn mówił wtedy _ Gazecie _: _ Dotąd milczeliśmy, bo w kampanii dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają _. I oświadczył: Poszukujemy pieniędzy ze sprzedaży Rozbrat. I przestrzegam: nie spoczniemy.

Rzecznik SLD Tomasz Kalita w reakcji na publikację _ GW _ powiedział w poniedziałek, że większość pieniędzy ze sprzedaży warszawskiej siedziby Sojuszu jest na partyjnym koncie. Poinformował, że SLD na kampanię wyborczą wydał około 20 mln: 12 mln pochodziło ze środków partii, 8 mln - z wpłat kandydatów.

Sojusz sprzedał swą warszawską siedzibę przy ul. Rozbrat na początku czerwca; otrzymał za nią około 35 mln zł.

Więcej o SLD znajdziesz w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t130982.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/oleksy;zirytowany;wie;skad;sukces;palikota,115,0,950387.html) Oleksy zirytowany. Wie skąd sukces Palikota Były premier mówi o tym, czy wystartuje na szefa SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t175876.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;ujawnia;kiedy;ogarnia;go;mgielka;sentymentalna,148,0,953748.html) Tu Millera "ogarnia mgiełka sentymentalna" Szef klubu parlamentarnego SLD Leszek Miller zapowiada, że będzie się starał bardziej _ uspołecznić _ Sojusz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t180359.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ruch;palikota;i;sld;kloca;sie;o;pokoje;w;sejmie,143,0,953743.html) Pyskówka w Sejmie. Tym razem nie o krzyż Rozenek: _ Sojuszowi zależy wyłącznie na marmurach i jaguarach _. Kalisz: _ To obciach _.
bDTLEOMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)