Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy i Iran podpisują umowy gospodarcze

0
Podziel się:

Wraz z prezydentem przyjechało tu 120 przedsiębiorców i członków kierownictwa zakładów sektora państwowego oraz sześciu ministrów.

Włochy i Iran podpisują umowy gospodarcze
(PAP/EPA)

Umowy i porozumienia o współpracy gospodarczej na sumę 17 miliardów euro podpisała z włoskimi przedsiębiorstwami przebywająca w Rzymie delegacja Iranu. Na jej czele stoi prezydent Hassan Rouhani, który jutro zostanie przyjęty w Watykanie przez papieża Franciszka.

Włochy, gdzie zatrzyma się przez trzy dni, są pierwszym celem podróży Rouhaniego do Europy po podpisaniu porozumienia w sprawie ograniczenia irańskiego programu nuklearnego.

Wraz z prezydentem przyjechało tu 120 przedsiębiorców i członków kierownictwa zakładów sektora państwowego oraz sześciu ministrów. Ze strony włoskiej umowy i porozumienia z nimi już podpisali bądź podpiszą w najbliższych godzinach przedstawiciele koncernu energetycznego ENI oraz kolei państwowych, przemysłu metalurgicznego i budowy maszyn, stoczniowego i budowy autostrad.

Niektóre umowy - jak zauważa włoska prasa - podpisane będą "w ciemno", ponieważ zawierają jedynie obietnicę, że Włosi będą uprzywilejowani w szeregu nieogłoszonych jeszcze intratnych przetargów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)