Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Powstaje musical o Janie Pawle II

0
Podziel się:

Premierę wielkiej produkcji w rzymskim Teatro Brancaccio Karol Wojtyła. Prawdziwa historia zapowiedziano na styczeń przyszłego roku.

Włochy: Powstaje musical o Janie Pawle II
(CHARLES BRAY/CC/Flickr)
bEUqRxCJ

Znany rzymski teatr przygotowuje się do wystawienia musicalu o Janie Pawle II. Premierę wielkiej produkcji w Teatro Brancaccio _ Karol Wojtyła. Prawdziwa historia _ zapowiedziano na styczeń przyszłego roku.

Spektakl w reżyserii Duccio Forzano, z muzyką izraelskiej piosenkarki i kompozytorki Noa, zostanie też zaprezentowany w 15 włoskich miastach. Następnie powróci do Rzymu w połowie kwietnia.

Wielkie tournee widowiska, zapowiadanego jako ogromne przedsięwzięcie z wykorzystaniem najnowszej technologii, odbędzie się zatem przed kanonizacją polskiego papieża, planowaną - jak nieoficjalnie jeszcze wiadomo - na 27 kwietnia.

bEUqRxCL

W następnych miesiącach przyszłego roku musical ma zostać również pokazany za granicą. Włoskie media informują, że trafi być może do Polski i do Ameryki Południowej. Punktem wyjścia dwugodzinnego musicalu jest zamach na Jana Pawła II 13 maja 1981 roku. Walce o życie ciężko rannego papieża towarzyszą na scenie wspomnienia z jego młodości i dzieciństwa.

_ - Opowiemy o młodym Karolu, o jego sympatiach, o wojnie, o matce, o ojcu i bracie; o wszystkich elementach, które go ukształtowały aż do momentu, gdy zrozumiał, jaką drogą chce podążać _- wyjaśnił Forzano, twórca telewizyjny, filmowy i teatralny, który w 2000 roku wyreżyserował koncert z okazji 80. urodzin Jana Pawła II.

Ujawnił, że opowiedziana w jego musicalu historia kończy się na wyborze papieża.Karola Wojtyłę zagra trzech aktorów. Reżyser wyjaśnił, że wykorzysta technikę projekcji scen z młodym aktorem, gdy nie będzie on mógł występować z powodu swych obowiązków szkolnych.

Zobacz także: On zagra Jana Pawła II:
bEUqRxCR

Rolę 20-letniego Karola odtwarzać będzie piosenkarz i tancerz Mikee Introna a 50-latka Massimiliano Colonna. Piosenkarka Noa, która występowała w 2000 roku przed Janem Pawłem II w Rzymie, skomponowała do musicalu 20 utworów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kanonizacja Jana Pawła II. Jest data Najprawdopodobniej dojdzie do niej 27 kwietnia 2014 roku - podał dziennik Il Messaggero.
Dwóch papierzy na raz nie będzie świętymi Papież Franciszek rozważa możliwość przychylenia się do kierowanych do niego próśb.
bEUqRxDm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)