Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włosi przeciwni nowej wersji gry "Monopoly"

0
Podziel się:

Słynna gra planszowa gloryfikuje nieuczciwe operacje giełdowe - uważa grupa włoskich deputowanych.

Włosi przeciwni nowej wersji gry "Monopoly"
(mat.pras.)

Prezydent Barack Obama powinien wstrzymać sprzedaż nowej wersji popularnej gry planszowej Monopoly, ponieważ gloryfikuje ona nieuczciwe operacje giełdowe. Tej opinii jest grupa włoskich deputowanych, którzy wystosowali specjalny list do ambasadora Stanów Zjednoczonych w swoim kraju.

Do tej pory gra polegała na pomnażaniu kapitału poprzez handel nieruchomościami i pobieranie czynszu od pozostałych graczy. Mechanizm ten zastąpiono możliwościową wymiany pakietów akcyjnych, nie zawsze w sposób zgodny z zasadami etyki - uważają deputowani włoskiej partii demokratycznej. Nie mogą oni pogodzić się z myślą, że ta nowa wersja Monopoly wchodzi na rynek w piątym roku kryzysu, spowodowanego właśnie spekulacjami finansowymi.

Niepojęty jest dla nich również fakt, że z planszy zniknęło pole _ idziesz do więzienia _ - na dowód, że operacje te są już dziś bezkarne - konstatują sygnatariusze listu do amerykańskiego ambasadora. Proszą go, by zachęcił władze swego kraju do zajęcia się tą sprawą albo przynajmniej publicznej krytyki nowej wersji popularnej gry planszowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Brak dostępu do największej atrakcji wyspy W Lazurowej Grocie na Capri panują taka ciasnota i chaos, że postanowiono zamontować przed nią specjalną barierę.
Gorączka złota. Setki ludzi szukają we... Choć za najlepszych poszukiwaczy złota uważa się najczęściej Amerykanów, to Włosi są faworytami tej imprezy.
Było trzeba morderstwa, by zajęli się sprawą Rząd przedstawił listę proponowanych rozwiązań mających na celu walkę z przemocą wobec kobiet
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)