Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włoska prasa chwali Polskę za gospodarkę

0
Podziel się:

Recesji w Europie oparła się tylko Polska - uważa dziennik włoskich przemysłowców Il Sole-24 Ore.

Włoska prasa chwali Polskę za gospodarkę
(Nejron/Dreamstime)

Panującej w Europie recesji oparła się tylko Polska - uważa dziennik włoskich przemysłowców _ Il Sole-24 Ore _.

W reportażu z Warszawy gazeta nie ukrywa zachwytu dla sytuacji polskiej gospodarki i finansów, które oparły się globalnemu kryzysowi.

Polska jest jednym krajem Unii Europejskiej, który uniknął recesji - pisze z Warszawy wysłannik dziennika Gianluca Didonfrancesco. Innymi słowy - dodaje jeżeli komuś udało się wygrać z globalną recesją, to na pewno Polsce. Spowodowała ona niewielkie tylko spowolnienie wzrostu, a deficyt płatniczy wciąż jest pod kontrolą, przede wszystkim jednak w dalszym ciągu Polska przyciąga zagranicznych inwestorów.

Jej atutami są elastyczność systemu produkcyjnego, umiarkowana zależność od eksportu, 38-milionowy rynek konsumentów i ostrożny system bankowy. Wszystko to - zauważa włoski korespondent - _ podlane zdolnością dostosowania się i wolą zmniejszenia dystansu do Zachodu _. Oczywiście był i przysłowiowy _ łut szczęścia _, w postaci funduszy unijnych, które nadeszły we właściwym momencie - dodaje dziennik włoskich przemysłowców.

ZOBACZ TAKŻE:

Raporty Money.pl
*Za dziurę w budżecie zapłacimy miliardy odsetek * Każdy miliard złotych deficytu w państwowej kasie kosztuje podatników ponad 260 milionów złotych. Cała dziura w budżecie na 2009 rok będzie kosztować 7,1 miliarda złotych. Spłacimy ją dopiero w 2029 roku.
*Rząd załata dziurę w ZUS pieniędzmi z drugiego filaru? * Odkładanie w ZUS wciąż opłaca się bardziej, niż w najlepszym funduszu emerytalnym - wynika z analizy Money.pl. Jolanta Fedak, szefowa resortu pracy chce zabrać OFE część składek i zostawić pieniądze na koncie państwowego ubezpieczyciela.
kryzys
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)