Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojas rośnie w siłę. Wzrosły przychody firmy

4
Podziel się

Przychody ze sprzedaży Grupy Wojas wyniosły 19 mln zł w kwietniu br. i były niższe o 4,3% r/r, poinformowała spółka.

Wojas rośnie w siłę. Wzrosły przychody firmy
(Wojas / materiały prasowe)
bDyZpuqd

Jeden z największych producentów obuwia w Polsce podsumował sprzedaż. Przychody Grupy Wojas wyniosły 19 mln zł w kwietniu. To oznacza, że były niższe o 4,3 proc. w stosunku do tego samego okresu w minionym roku.

"W okresie styczeń - kwiecień 2018 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 65 902 tys. zł i była wyższa o 0,2 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego" - poinformowała spóła w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w kwietniu 2018 roku wyniosły 16 272 tys. zł i były niższe o 4,6 proc. od przychodów osiągniętych w kwietniu 2017 roku.

bDyZpuqf

Narastająco, w okresie styczeń - kwiecień 2018 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 54 517 tys. zł i były niższe o 5,0 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego, podano również.

Zobacz także: Od 30 lat łączy pasję z biznesem. Tak się tworzy buty szyte na miarę:

Wojas swoje sklepy ma w około 160 punktach w całej Polsce.W 2017 roku ograniczył sieć o około 20 salonów, tłumacząc to m.in. zmianami w zachowaniu klientów, którzy coraz chętniej korzystają z zakupów przez internet. Statystyki Wojasa pokazują rosnący trend sprzedaży e-commerce i spadający w sklepach stacjonarnych.

bDyZpuql

* _ _ *

Wartość biznesu szacowana jest na około 75 mln zł. Taka kwota wynika z bieżącej wyceny akcji, które od 2008 roku notowane są na warszawskiej giełdzie. Pojedynczą sztukę można kupić za niecałe 6 zł.

Notowania akcji Wojasa w ostatnich 12 miesiącach

Wojas notowany jest na warszawskiej giełdzie od 2008 r. W 2017 r. miał 237 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży.

bDyZpuqm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyZpuqG
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(4)
Pauluś
3 lata temu
Mogli by podnieść trwałość podeszew. Bo stanowczo są do zdarcia. I to w niedługim czasie.
Nigel
3 lata temu
A ja już nigdy nic od Wojasa nie kupię. Moje skórzane brązowe buty zimowe były piękne w dniu zakupu. Nawet jeszcze miesiąc później. Potem pozmieniały kolory na ciemny, jasny, blado brązowy. Tak po prostu! Firma nie uznała reklamacji tłumacząc, że konserwacja należy do klienta. I tyle. Podobny problem miałem z butami sportowymi. Zasypywali mnie później różnymi promocjami, ale po pół roku dali sobie spokój. Ja też. Uff
fant
3 lata temu
kupiłem buty do garnituru, cena ok.350 zł, ale warto, od razu wygodne i nie wymagały dopasowania się, modny krój, sprzedawcy w innych sklepach chwalą polskie buty, także Badura. Jestem również zadowolony z butów jesiennych Krisbut, kupione pod koniec października, na wyprzedaży za 200 (!) zł[QUOTE] To jeden z najsolidniejszych producentów obuwia w Polsce. Fakt, jego buty nie należą do tanich, ale jakość i nadążanie za modą można ocenić na 6-kę. Kupuję tylko buty tego producenta i są praktycznie "nie do zdarcia" :) [/cytat] [cytat] To jeden z najsolidniejszych producentów obuwia w Polsce. Fakt, jego buty nie należą do tanich, ale jakość i nadążanie za modą można ocenić na 6-kę. Kupuję tylko buty tego producenta i są praktycznie "nie do zdarcia" :) [/QUOTE]
bDyZpuqH
Halina
3 lata temu
To jeden z najsolidniejszych producentów obuwia w Polsce. Fakt, jego buty nie należą do tanich, ale jakość i nadążanie za modą można ocenić na 6-kę. Kupuję tylko buty tego producenta i są praktycznie "nie do zdarcia" :)