Notowania

Pobicie miało "wyeliminować go z zawodu". Kulisy ataku na Wojciecha Kwaśniaka

Atak na Wojciecha Kwaśniaka został poprzedzony kilkutygodniowymi przygotowaniami. Zakupiono samochód i teleskopową pałkę metalową, którą napastnik bił wiceszefa KNF - wynika z aktu oskarżenia. Zleceniodawcą miał być były członek rady nadzorczej SKOK Wołomin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
Proces ws. pobicia Kwasniaka wciąż nie może ruszyć

- Sprawcy pobicia Kwaśniaka przekazano egzemplarz "Pulsu Biznesu" z fotografią wiceszefa KNF, a także kartkę z jego imieniem i nazwiskiem. Bandyta obserwował swoją ofiarę także przed siedzibą KNF-u - wynika z aktu oskarżenia w sprawie pobicia Wojciecha Kwaśniaka, do którego dotarły "Fakty" TVN.

Zleceniodawcą pobicia miał być według tych dokumentów Piotr P., były oficer WSI i członek rady nadzorczej SKOK-u Wołomin.

- Piotr P. miał wynająć do pobicia mężczyznę o pseudonimie "Twardy". Dotarł do niego przez swojego znajomego z Wołomina Krzysztofa A., który miał również brać udział w werbowaniu tak zwanych słupów pod wyłudzane ze SKOK-u Wołomin kredyty. W całą sprawę zamieszana jest też czwarta osoba, która pozbyła się potem samochodu - ujawnia telewizja TVN.

"Podejrzana rola Morawieckiego" w aferze KNF. Ryszard Petru komentuje. Zobacz wideo:

W akcie oskarżenia jest mowa o przynajmniej kilku uderzeniach, o czterech ranach tłuczonych głowy, złamaniu kości ciemieniowej oraz złamaniu kości śródręcza. Kwaśniak miał być bity dwie minuty, ale niezbędne były potem aż dwa miesiące leczenia. Gdy Kwaśniak się bronił, zerwał napastnikowi z głowy kominiarkę. Chciał w ten sposób ujawnić jego twarz przed kamerami monitoringu.

Sprawa toczy się od 2015 roku. Była na ukończeniu, ale sędzia poszła na urlop macierzyński i proces musi ruszyć od początku. Zleceniodawca jest w areszcie. Główny sprawca z aresztu wyszedł i trafił do szpitala psychiatrycznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: skok wołomin, knf, wojciech kwaśniak, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-12-2018

romekZ tego co pamiętam owo pobicie miało miejsce w 2014 roku - dlaczego akurat teraz media wracają do tej sprawy? Czy ma to związek z zarzutami dla Pana … Czytaj całość

11-12-2018

tomasJakoś zatrzymany szef KNF nie był targany po całej Polsce od wczesnych godzin rannych. Dali mu nawet możność wstępu do biura w którym miał z pewnością … Czytaj całość

11-12-2018

ffffffffffffffffffffffffW Polsce za wszystkimi przekrętami stoi WSI a reszta to tylko słupy

Rozwiń komentarze (71)