Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojciech Kwaśniak zatrzymany. 4 lata temu pobili go za tropienie przekrętów w SKOK Wołomin

W czwartek rano funkcjonariusze CBA zatrzymali Andrzeja J., szefa KNF w latach 2011-2016, i sześciu innych urzędników. Wśród nich jest były zastępca przewodniczącego KNF Wojciech Kwaśniak, który został pobity po tym, jak dzięki Komisji wszczęto śledztwo ws. SKOK Wołomin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER/EAST NEWS)
Wojciech Kwaśniak był wiceszefem KNF w latach 2011–2017

Kwaśniak (zgadza się na podawanie swojego pełnego nazwiska) był wiceszefem KNF w latach 2011–2017. Za jego czasów KNF alarmowała w sprawie nieprawidłowości w SKOK Wołomin.

"Gdy w wyniku działań Komisji SKOK Wołomin objęto śledztwem, Wojciech Kwaśniak został ciężko pobity. Wynajęci przez SKOK sprawcy zaatakowali go przed domem. Przez wiele miesięcy leżał potem w szpitalu" - podaje "Wyborcza".

- To oburzające, cztery lata temu Wojciech Kwaśniak omal nie został zabity w związku z tą sprawą, dzisiaj ci, którzy zlecili zamach na niego, są na wolności, a on sam jest zatrzymany pod absurdalnymi zarzutami - powiedział gazecie mec. Naumann, pełnomocnik m.in. Kwaśniaka.

Zobacz też: Afera KNF. "Szumidła" w nadzorze były już przed Chrzanowskim

- Moim zdaniem jest to akcja mająca na celu rozmycie afery KNF pod rządami PiS. Wskazanie, że jest to instytucja, w której zawsze działo się coś nieprawidłowego. Tym bardziej, że ze SKOK-iem Wołomin związani są prominentni politycy PiS - skomentował dla money.pl były premier rządu PiS Kazimierz Marcinkiewicz.

- Warto zauważyć, że PiS, a także Lech Kaczyński, gdy był prezydentem, robili wszystko, by SKOK-i nie podlegały nadzorowi KNF i dopiero po rządach Andrzeja J. udało się doprowadzić do podporządkowania SKOK-ów temu nadzorowi - podkreślił.

- Obawiam się, że Marek Chrzanowski zostanie kozłem ofiarnym tej afery, a wiadomo że nie mógł działać sam - dodał.

W czwartek rano funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J.i sześciu podległych mu urzędników. Wszyscy zatrzymani mają usłyszeć zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze urzędniczym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, wojciech kwaśniak, zatrzymanie andrzeja j., skok wołomin, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2018

whkBandyci ze SKOKu Wolomin gora. Kiedys pobili Kwasniaka za to ze ich sledzil, teraz zas maja w reku CBA.

06-12-2018

oprawcy''dobra zmiana'' panoszy się !

06-12-2018

BacaCzy te ślepka umią kłamać i kraść Oj Oj to mało powiedziane słowo oszust i złodziej=?? Uwaga tylko złodziei powinno sia tak zamykać z PO jak i z PISu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (504)