Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Moskwa: To Ukraińcy przerwali rozejm

0
Podziel się:

Rosyjski MSZ zarzucił UE, że w sposób nieobiektywny ocenia działania Kijowa.

Wojna na Ukrainie. Moskwa: To Ukraińcy przerwali rozejm
(AP/Fotolink/East News)

Unia Europejska nadal nie jest gotowa do skorygowania swojego nieprzyjaznego kursu - oznajmiło MSZ Rosji komentując ostatnie spotkanie szefów dyplomacji UE. Rosyjski resort zarzucił UE, że w sposób nieobiektywny ocenia działania władz Ukrainy.

_ Dyskusja na temat stosunków rosyjsko-ukraińskich _ podczas posiedzenia ministrów w Brukseli _ potwierdza, że UE nadal nie jest gotowa do skorygowania nieprzyjaznego kursu, a także do obiektywnej oceny działań władz w Kijowie _ - głosi komunikat na stronie internetowej MSZ.

Według rosyjskiego resortu Kijów wbrew dotychczasowym porozumieniom wznowił _ działania bojowe na linii rozgraniczenia na południowo-wschodniej Ukrainie _ i rozpoczął _ masowe ostrzały artyleryjskie _ miejscowości w tym regionie.

Szefowie dyplomacji państw UE rozmawiali w poniedziałek na temat możliwych zmian w polityce wobec Rosji. Uznali, że trzeba nasilić zabiegi dyplomatyczne i prowadzić z Rosją dialog polityczny na temat globalnych wyzwań. Jednak _ nie ma normalizacji ani powrotu do stanu +business as usual+ z Rosją _ - przekazała szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)